Hokejowa LM: Comarch Cracovia nadal bez przełamania

Hokeiści Comarch Cracovi przegrali 0:6 w Tauron Arenie z IFK Helsinki w meczu piątej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. "Pasy" z zerowym dorobkiem punktowym zajmują ostatnie miejsce w tabeli grupy G.

Hokeiści Cracovii liczyli, że w meczu z IFH Helsinki uda im się wywalczyć pierwsze zwycięstwo lub choćby punkt w Lidze Mistrzów. Z tych planów nic nie wyszło. „Pasy” zagrały słabiej niż w poprzednich minimalnie przegranych spotkaniach na własnym lodowisku z Red Bullem Monachium (1:2) i Brynas IF (2:3). Tamte mecze rozgrywane były na lodowisku Cracovii, natomiast ekipę z Helsinek goszczono w Tauron Arenie, na trybunach której zasiadło ponad pięć tysięcy kibiców. Ci nie mogli być zadowoleni z poziomu zaprezentowanego przez mistrzów Polski.

Goście szybko objęli prowadzenie. W 4. minucie Niklas Nordgren wjechał do tercji obronnej gospodarzy i precyzyjnym strzałem tuż przy słupku nie dał szans Rafałowi Radziszewskiemu. Potem częściej atakowali mistrzowie Polski, ale nie potrafili wykorzystać czterech okresów gry w przewadze. Za to Finowie nie zmarnowali szansy podczas wykluczenia Damiana Kapicy i w 33. minucie po strzale Oliwiera Kaskiego podwyższyli prowadzenie.

Strata tego gola sprawiła, że krakowianie stracili wiarę w nawiązanie wyrównanej walki, a grający na coraz większym luzie Finowie w odstępie niespełna dwóch minut dwukrotnie pokonali Radziszewskiego. Na początku ostatniej tercji Patrik Carlsson zdobył piątą bramkę, gdy jego zespół grał w osłabieniu, a wynik meczu ustalił 17-letni Niklas Nordgren, który tym samym skompletował hat-tricka.

W drugim meczu grupy G Red Bull Monachium przegrał we własnej hali z Brynas IF 2:3 (0:1, 2:2, 0:0). Dzięki tej wygranej szwedzki zespół – z dorobkiem 14 punktów - awansował na pierwsze miejsce w tabeli grupy G. Drugie miejsce zajmuje Red Bull – 12. Te dwa zespoły zapewniły sobie już awans do fazy play off. Na trzecim miejscu jest IFK Helsinki (cztery punkty), a Cracovia - z zerowym dorobkiem - czwarta.

10 października „Pasy” rozegrają ostatni mecz w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów – w Helsinkach w IFK. Bez względu na wynik Cracovia nie poprawi swojej lokaty tabeli grupy G.

Comarch Cracovia Kraków – IFK Helsinki 0:6 (0:1, 0:3, 0:2).

Bramki: 0:1 Niklas Nordgen (4), 0:2 Oliwer Kaski (32), 0:3 Patrik Carlsson (35), 0:4 Niklas Nordgren (37), 0:5 Patrik Carlsson (41), 0:6 Niklas Nordgren (55).

Kary: Cracovia - 12; IFK – 16 minut.

Widzów: 5321.