Leśniak i Młodziński powalczą w Częstochowie o pas Mistrza Polski!

Sporty walki

Podczas gali w Łomiankach Michał Leśniak (7-1, 2 KO) pokonał większościową decyzją (77:75, 79:73, 76:76) Kamila Młodzińskiego (8-2-3, 5 KO). Bokserzy będą mieli okazję do rewanżu już podczas listopadowej gali w Częstochowie, gdzie powalczą o pas Mistrza Polski kategorii superlekkiej!

W Łomiankach Leśniak i Młodziński starli się w walce, która przez wielu ekspertów została okrzyknięta najlepszą podczas całej gali. Żaden z pięściarzy nie zdołał znokautować rywala przed upływem pełnego wymiaru czasowego i do wyłonienia zwycięzcy potrzebne było osiem rund.

- Chyba będą spali na plecach - powiedział komentujący tę walkę Andrzej Kostyra. Nawiązał oczywiście do tego, że obaj przyjęli mnóstwo ciosów na korpus.

Wydawało się, że pod koniec pojedynku więcej sił zachował Leśniak, jednak wówczas ładny atak przeprowadził Młodziński. Udana końcówka nie wystarczyła jednak, aby przekonać do siebie sędziów, którzy orzekli zwycięstwo pierwszego z wymienionych zawodników.

Efektowna walka nie uciekła uwadze promotorów, w związku z czym okazję do rewanżu Młodziński będzie miał już 18 listopada, podczas organizowanej przez MB Promotions, Tymex Boxing Promotion oraz AG Promotions gali w Częstochowie. Stawką pojedynku będzie pas Mistrza Polski kategorii superlekkiej!

 


Karta walk gali w Częstochowie:

Tomasz Adamek (51-5, 30 KO) - Fred Kassi (18-6-1, 10 KO)
Adam Balski (10-0, 8 KO) - TBA
Robert Parzęczewski (16-1, 9 KO) - TBA
Łukasz Wierzbicki  (13-0, 6 KO) - Michał Żeromiński (13-2-1, 1 KO)
Michał Leśniak (7-1, 2 KO) - Kamil Młodziński (8-2-3, 5 KO)
Damian Wrzesiński (12-1-1, 5 KO) - TBA
TBA - TBA

 

W załączonym materiale wideo skrót walki Leśniak - Młodziński podczas gali w Łomiankach.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie