Żużel podobnie jak całe nasze życie pędzi w zawrotnym tempie, ale ważne jest, aby momentami móc zatrzymać się i pozwolić sobie na chwilę zadumy. Włodarze Unii Tarnów nie tylko cieszą się z awansu do elity, nie tylko zastanawiają się nad składem na przyszłoroczny sezon, ale także pamiętają o wartościach, które zdecydowanie są cenniejsze niż sport i rywalizacja. Tą wartością jest pamięć o tragicznie zmarłym żużlowcu, który oddał swoje życie będąc na torze, reprezentując barwy Unii.

 

Data 28 maja 2016 roku na stałe wpisała się nie tylko w historię tarnowskiego żużla. Tego dnia zmarł bowiem 18-letni Krystian Rempała, który sześć dni wcześniej zanotował fatalny w skutkach wypadek na torze w Rybniku podczas zawodów ligowych. Obrażenia okazały się na tyle poważne, że młodego zawodnika nie udało się uratować. Żałoba ogarnęła całe sportowe środowisko w naszym kraju, ale życie toczy się dalej.

 

Półtora roku od tamtych wydarzeń włodarze tarnowskiej Unii postanowili rozegrać Memoriał im. Krystiana Rempały. Impreza, która powinna na stałe wpisać się w żużlowy kalendarz, aby pamięć o utalentowanym żużlowcu wciąż mocno w nas tkwiła. Jak podaje oficjalna strona Jaskółek, zawody mają odbyć się 15 października o godz. 15:30. Nie jest jeszcze znana obsada turnieju, ale można spodziewać się, że wiele znanych nazwisk będzie chciało uczcić swoją obecnością pamięć o Krystianie. Będzie to także ostatni żużlowy akcent w Tarnowie w tym roku kalendarzowym.