Dwanaście punktów Waczyńskiego

Adam Waczyński zdobył 12 punktów w meczu 2. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy, w którym jego Unicaja Malaga wygrała u siebie z beniaminkiem San Pablo Burgos 93:72. 10 pkt dla Joventutu Badalona w spotkaniu z Barceloną uzyskał w czwartek inny reprezentant Polski Tomasz Gielo.

Waczyński rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, przebywał na parkiecie 21 minut i był trzecim strzelcem wyrównanego zespołu z Malagi. Trafił jeden z dwóch rzutów za dwa punkty, trzy z sześciu "trójek" oraz jeden z dwóch wolnych. Miał także dwie zbiórki w obronie, dwie asysty, przechwyt i stratę. Unicaja wygrała drugi mecz w sezonie.

Gielo w pierwszym meczu Divina Seguros Joventutu w rozgrywkach ligi ACB wyszedł w podstawowej piątce. W zaciętym spotkaniu z utytułowanym rywalem, przegranym ostatecznie 72:74, polski skrzydłowy grał 22 minuty, trafił dwie z trzech prób za dwa punkty i dwie z czterech z dystansu oraz miał dwie zbiórki - w obronie i w ataku.

W końcowej fazie meczu szczecinianin wrócił na boisko na 11 sekund przed syreną i po chwili miał ofensywną zbiórkę, po której udanym rzutem trzypunktowym popisał się Litwin Saulius Kulvietis, zmniejszając straty gospodarzy do 72:73. Do zakończenia meczu pozostawała już wtedy jednak tylko sekunda i rywale nie pozwolili sobie odebrać sukcesu.

Po dwa zwycięstwa w tabeli, oprócz Unicai i Barcelony, mają Iberostar Tenerife Mateusza Ponitki (w środę był najlepszym strzelcem zespołu - 20 pkt), broniąca tytułu Valencia, Herbalife Gran Canaria, Real Madryt i Montakit Fuenlabrada.