El. MŚ 2018: Dziewiąte zwycięstwo Niemiec. Mistrzowie świata wywalczyli awans!

Mistrzowie świata mogą świętować awans na mundial w Rosji! W czwartek pokonali na wyjeździe Irlandię Północną 3:1, przypieczętowując pierwsze miejsce w grupie C. Dziewięć meczów, dziewięć zwycięstw... Bilans Niemiec robi wrażenie.

Niemcy potrzebowali punktu, by zapewnić sobie grę na mistrzostwach świata 2018. Od początku wzięli się więc do roboty, by postawić kropkę nad "i".

Podopieczni Joachima Loewa rozpoczęli spotkanie z wysokiego "C". Już w 2. minucie Sebastian Rudy huknął jak z armaty z 25 metrów, nie dając najmniejszych szans Michaelowi McGovernowi. Był to z pewnością jeden z najpiękniejszych goli tych eliminacji. Jeszcze przed przerwą kolejnego gola dołożył Sandro Wagner, który ładnie przyjął piłkę po podaniu Thomasa Muellera i pokonał bramkarza mocnym uderzeniem zza pola karnego.

Dwa szybkie ciosy ustawiły spotkanie w Belfaście. Gospodarze nie mieli zbyt wiele do powiedzenia. Mistrzowie świata kontrolowali to, co się działo na boisku i w końcówce strzelili kolejnego gola. W 86. minucie na listę strzelców wpisał się Joshua Kimmich. Gospodarze w ostatnim zrywie zdołali jeszcze zdobyć honorową bramkę. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry dokonał tej sztuki Josh Magennis.

Irlandia Północna – Niemcy 1:3 (0:2)

Bramki: Magennis 90+3 - Rudy 2, Wagner 21, Kimmich 86

Irlandia Północna: Michael McGovern – Conor McLaughlin, Jonny Evans, Gareth McAuley, Lee Hodson (46. Stuart Dallas), Chris Brunt – Oliver Norwood, Steven Davis, Corry Evans (80. George Seville) – Josh Magennis, Kyle Lafferty (69. Conor Washington)

Niemcy: Marc-Andre ter Stegen – Joshua Kimmich, Jerome Boateng, Mats Hummels, Marvin Plattenhardt – Sebastian Rudy, Toni Kroos – Leon Goretzka (66. Emre Can), Thomas Mueller (86. Lars Stindl), Julian Draxler (72. Leroy Sane) – Sandro Wagner