El. MŚ 2018: Piękne bramki i remis w meczu Malta - Litwa

Malta zremisowała przed własną publicznością z Litwą 1:1 w meczu eliminacji mistrzostw świata. Oba zespoły zamykają stawkę w tabeli grupy F. Kibice zgromadzeni na stadionie byli świadkami dwóch pięknych bramek.

Początek meczu był bardzo wyrównany. W 23. minucie fantastycznym uderzeniem z 35 metrów w prawy dolny róg popisał się Andrei Agius. Środkowy pomocnik reprezentacji Malty nie dał szans litewskiemu bramkarzowi Emilijusowi Zubasowi. To dopiero drugie trafienie tego piłkarza w kadrze narodowej.

Drugą połowę lepiej zaczęli Litwini. W 53. minucie równie pięknego gola strzelił Vykintas Slivka dając swojemu zespołowi wyrównanie. Całe spotkanie w barwach Litwy rozegrali zawodnicy Jagiellonii Białystok Fiodor Cernych i Arvydas Novikovas.

Reprezentacja Litwy z dorobkiem sześciu punktów zajmuje piąte miejsce w tabeli grupy F. Gorzej radzi sobie tylko Malta, która w dziewięciu meczach zgromadziła tylko jeden punkt.

Malta - Litwa 1:1 (1:0)
Bramki: Agius 23 - Slivka 53

Malta: Andrew Hogg - Ryan Camilleri, Steve Borg, Zach Muscat, Joseph Zerafa - Stephen Pisani, Paul Fenech, Andrei Agius, Luke Gambin (85 Clyde Borg) - André Schembri (46 Clayton Failla), Alfred Effiong

Litwa: Emilijus Zubas - Egidijus Vaitkunas, Edvinas Girdvainis, Tomas Mikuckis, Vytautas Andriuskevicius - Mantas Kuklys, Deivydas Matulevicius (80 Lukas Spalvis), Vykintas Slivka - Fiodor Cernych, Nerijus Valskis (46 Marius Papsys), Arvydas Novikovas