El. MŚ 2018: Remis Syrii z Australią w pierwszym meczu barażowym

Syria zremisowała z Australią 1:1 (0:1) w pierwszym meczu barażu strefy azjatyckiej w eliminacjach piłkarskich mistrzostw świata. Gospodarzami byli Syryjczycy, ale z uwagi na konflikt zbrojny w ich ojczyźnie spotkanie odbyło się w malezyjskim mieście Malakka.

Pierwszą bramkę - dla gości - zdobył w 40. minucie obchodzący 29. urodziny napastnik VfL Bochum Robbie Kruse. Wyrównanie padło niedługo przed końcem regulaminowego czasu drugiej połowy, gdy rzut karny wykorzystał Omar al-Soma. Chwilę wcześniej ten sam zawodnik uderzał głową z akcji, ale po interwencji bramkarza piłka odbiła się od słupka.

Rewanż zaplanowano na 10 października w Sydney. Zwycięzca tego dwumeczu zagra o awans na mundial z czwartą drużyną strefy Ameryki Północnej. Obecnie tę lokatę zajmuje reprezentacja USA.

Ze strefy azjatyckiej awans zapewniły sobie już wcześniej Korea Południowa, Japonia, Iran i Arabia Saudyjska.