El. MŚ 2018: San Marino znowu rozstrzelane!

Reprezentacja San Marino kolejny raz musi się pogodzić ze swoim miejscem w światowym futbolu. Piłkarze Pier Angelo Manzaroliego tym razem przegrali 0:8 z Norwegami w meczu eliminacji mistrzostw świata 2018. W dziewięciu spotkaniach tych kwalifikacji piłkarze z tego małego kraju stracili już 46 bramek.

W grupie C wszystko przed tą kolejką było już właściwie jasne. O pierwsze miejsce walczyły reprezentacje Niemiec i Irlandii Północnej, oczywiście z większymi szansami byli ci pierwsi. Norwegowie fatalnie zaczęli te eliminacje, przegrywając mecze z Niemcami i Azerbejdżanem. Potem również nie było najlepiej i przez to Skandynawowie stracili szanse na rosyjski mundial.

Oczywiście nie zmieniało to faktu, iż z San Marino musieli wygrać wysoko. Tak też się zapowiadało po pierwszych 17 minutach, gdyż w tym czasie podopieczni Larsa Lagerbacka strzelili trzy gole. Dwa trafienia zaliczył Joshua King, a jedno Markus Henriksen. Piękną bramkę zdobył jeszcze z wolnego Mohamed Elyounoussi i do przerwy było 4:0.

Kilka chwil po gwizdku sędziego mieliśmy kolejny rzut wolny i kolejne świetnie trafienie Elyounoussiego. Najwyższą porażkę w tych eliminacjach piłkarze San Marino ponieśli w spotkaniu z Niemcami (0:8) i wydawało się, że Skandynawowie mogą przebić naszych zachodnich sąsiadów. Kolejne gole były kwestią czasu, a ostatecznie, po 90 minutach na tablicy również widniał wynik 0:8. Hat-trickiem popisał się Elyounoussi, który w 71. minucie został zmieniony przez swojego kuzyna Tarika.

San Marino - Norwegia 0:8 (0:4)
Bramki: Henriksen 8', King 15'-karny, 17', M. Elyounoussi 40', 48', 69' Selnaes 59', Linnes 87'

San Marino: A. Simoncini - Brolli, D. Simoncini, Cevoli, Grandoni - Cervellini - F. Berardi (Bonini 67'), Gasperoni, Battistini, Palazzi - Bernardi

Norwegia: Jarstein - Svensson, Nordtveit, Valsvik, Meling - M. Elyounoussi (T. Elyounoussi 71') , Berge (Selnaes 46'), Henriksen, Linnes - King (Soderlund 62'), Sorloth.

Żółte kartki: Cervellini, Gasperoni, Simoncini, Cevoli