Znakomity mecz Ponitki, wygrana Iberostaru

Mateusz Ponitka zdobył 20 punktów i był najlepszym koszykarzem meczu 2. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy, w którym jego Iberostar Tenerife wygrał u siebie z UCAM Murcia 84:78. 15 pkt dla Morabanc Andora zdobył inny reprezentant Polski Przemysław Karnowski.

Ponitka, w odróżnieniu od spotkania inauguracyjnego, tym razem rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, ale był najlepszym zawodnikiem drużyny z Wysp Kanaryjskich. W środę przebywał na parkiecie 22 minuty i w tym czasie zdobył 20 punktów, miał trzy zbiórki (dwie w ataku) i dwa przechwyty. Popełnił także dwie straty.

Trafił sześć pierwszych rzutów za dwa punkty, myląc się dopiero przy siódmym i ósmym, a także wszystkie pięć wolnych. W decydującym momencie spotkania trafił swoją jedyną próbę za trzy punkty, dając zespołowi prowadzenie 81:77 na 51 sekund przed końcową syreną.

Karnowski w przegranym po dogrywce przez jego Morabanc spotkaniu z Montakit Fuenlabrada 94:95 był wyróżniającym się zawodnikiem zespołu. W 14 minut zdobył 15 punktów, trafiając sześć z dziewięciu rzutów z gry i trzy z czterech wolnych. Miał także zbiórkę i asystę. Więcej punktów od środkowego reprezentacji biało-czerwonych zdobyli tylko Słoweniec Jaka Blazic - 20 i Serb z greckim paszportem Vladimir Jankowic - 17.

Nie może wstrzelić się do kosza w ligowym meczu w Hiszpanii Michał Michalak, który w dwóch spotkaniach Tecnyconty Saragossa spudłował już w sumie dziesięć rzutów z gry. W środę jego zespół przegrał u siebie z Herbalife Gran Canaria 95:99. Polak rozpoczął mecz w wyjściowym składzie, grał 11 minut. Uzyskał jeden punkt trafiając jeden z dwóch wolnych; cztery jego próby rzutów z akcji były niecelne.

Na czwartek zaplanowano mecze Unicai Malaga Adama Waczyńskiego z beniaminkiem San Pablo Burgos oraz Joventutu Badalona, w którym występuje Tomasz Gielo, z Barceloną Lassa.