Budziński zadebiutował w City!

Marcin Budziński zadebiutował w piątek w barwach należącego do City Football Group (właściciel Manchesteru City) australijskiego Melbourne City. 27-latek spędził na boisku w wygranym 2:0 meczu z Brisbane Roar osiem minut.

Starcie z Brisbane Roar otworzyło dla Melbourne City sezon 2017/18 w australijskiej Hyundai A-League. Gospodarze prowadzili 2:0 już po 74 minutach, a Budziński pojawił się na murawie w 82. minucie. Wynik meczu w tym okresie już się nie zmienił, co nie przeszkodziło Melbourne City zostać pierwszym liderem tabeli. Pozostałe mecze pierwszej kolejki odbędą się w sobotę i niedzielę.

Budziński trafił do Melbourne 18 września na zasadzie wolnego transferu, bo 1 lipca wygasł jego kontrakt z Cracovią. Polak nie mógł jednak od razu dołączyć do australijskiego klubu, wszak musiał poczekać na przyznanie wizy. Jako że Melbourne City należy do właściciela Manchesteru City (oraz amerykańskiego New York City), Budziński przez jakiś czas trenował z drużyną rezerw angielskiego zespołu.

27-latek zarabia w Melbourne 200 tysięcy euro za sezon. Jego kontrakt z MCFC obowiązywać będzie przez dwa lata.