El. ME U-21: Polska - Finlandia. Transmisja w Polsacie Sport

W piątek reprezentacja Polski rozegra swój drugi mecz eliminacyjny do mistrzostw Europy w piłce nożnej U-21. Po gładkim rozprawieniu się z Gruzją 3:0, na drodze Biało-Czerwonych staną tym razem młodzi Finowie. Transmisja meczu Polska - Finlandia w Polsacie Sport.

W spotkaniu inaugurującym eliminacje Polacy wysoko rozprawili się z rówieśnikami z Gruzji 3:0. Był to zarazem debiut Czesława Michniewicza w roli selekcjonera młodzieżowej reprezentacji Polski, który po fatalnych tegorocznych mistrzostwach Europy, zastąpił na tym stanowisku Marcina Dornę.

Na szczęście efekt "nowej miotły" zadziałał w stu procentach i doświadczonemu trenerowi udało się odegnać demony obecne jeszcze na czerwcowym turnieju. W meczu z Gruzinami odpowiedzialność na swoje barki wzięli liderzy, których próżno było szukać podczas organizowanej wcześniej w Polsce imprezy. Wynik w 58. minucie strzałem z rzutu karnego otworzył Dawid Kownacki, a drugi raz na listę strzelców wpisał się już siedem minut później. Wynik w 71. minucie ustalił drugi z najbardziej doświadczonych zawodników w młodzieżowej kadrze - Bartosz Kapustka.

Kolejnym przeciwnikiem Polaków będą młodzi Nordowie z Finlandii, których podejmiemy na nowym stadionie Widzewa w Łodzi. Obecnie tabeli trzeciej grupy, z dwoma zwycięstwami na koncie i bilansem bramek 9:0, przewodzą Duńczycy. Biało-Czerwoni zajmują drugie miejsce, jednak w przypadku zwycięstwa zrównamy się punktowo ze Skandynawami.

Transmisja meczu eliminacji mistrzostw Europy U-21 Polska - Finlandia od godziny 17.45 w Polsacie Sport. Komentują Mateusz Borek i Jacek Ziober.