El. MŚ 2018: Finlandia urwała punkty Chorwacji

Reprezentacja Chorwacji rozczarowała... W piątek "tylko" zremisowała z Finlandią 1:1, tracąc gola w ostatnich minutach. To oznacza, że kwestia awansu wyjaśni się w ostatniej serii spotkań.

W pierwszej części meczu bliscy wpisania się na listę strzelców byli Sime Vrsaljko, Domagoj Vida i Ivan Perisić. Żaden z nich nie zdołał jednak pokonać Lukasa Hradecky'ego. Rywale praktycznie nie istnieli pod bramką Danijela Subasicia. Na dowód tego, nie oddali ani jednego strzału.

Już po przerwie bramkę Finów odczarował Mario Mandżukić. 31-latek długo czekał na swojego 30. gola w kadrze. Poprzedniego strzelił 15 listopada ubiegłego roku w meczu z Irlandią Północną (3:0). Dzięki temu trafieniu stał się samodzielnym wiceliderem klasyfikacji najskuteczniejszych piłkarzy reprezentacji Chorwacji. Wyprzedził Eduardo da Silvę. Do prowadzącego Davora Sukera traci 15 bramek.

Kiedy wydawało się, że gospodarze dowiozą skromne prowadzenie do końca, goście doprowadzili do remisu! Po dośrodkowaniu Niklasa Moisandera w pole karne, do piłki dopadł rezerwowy Pyry Soiri i pokonał bramkarza. Na zegarze wybiła wówczas 90. minuta!

Warto wspomnieć, że mecz prowadzili polscy sędziowie. Głównym był Daniel Stefański. Na liniach pomagali mu Krzysztof Myrmus oraz Dawid Golis, natomiast technicznym był Bartosz Frankowski.

Chorwacja, Islandia i Ukraina cały czas walczą o pierwsze miejsce w grupie I. W ostatniej serii spotkań ci pierwsi zagrają na wyjeździe właśnie z Ukrainą, natomiast ci drudzy u siebie z Kosowem.

Chorwacja – Finlandia 1:1 (0:0)
Bramki: Mandżukić 57 - Soiri 90

Chorwacja: Danijel Subasić - Sime Vrsaljko, Matej Mitrović, Domagoj Vida, Josip Pivarić - Luka Modrić, Ivan Rakitić - Marcelo Brozović (54. Marko Rog), Andrej Kramarić, Ivan Perisić - Mario Mandżukić (86. Mario Pasalić)

Finlandia: Lukas Hradecky - Paulus Arajuuri, Niklas Moisander, Juhani Ojala - Rasmus Schuller (68. Teemu Pukki), Tim Sparv - Albin Granlund, Kasper Hamalainen, Perparim Hetemaj (81. Pyry Soiri) - Joel Pohjanpalo, Simon Skrabb