Kownacki: Ten wynik traktujemy jak porażkę

Liczyliśmy w tym meczu na więcej i traktujemy ten wynik jak porażkę - skomentował remis 3:3 z Finlandią Dawid Kownacki.

Adam Sławiński: Nie ma co ukrywać, że to nie miało być takie spotkanie, jak miało być, bo początek dobry, ale potem gdzieś zabrakło tej koncentracji.

Dawid Kownacki: Nawet nie, bo w 7. minucie straciliśmy bramkę. Do momentu straty bramki dobrze. Minutę wcześniej my strzeliliśmy i zamiast na nich ruszyć, to totalny brak koncentracji. W ogóle nasza dzisiejsza gra defensywna była na slabym poziomie, bo traciliśmy takie bramki, robiliśmy takie błędy, że na pewno trzeba to poprawić. A dużo czasu nie ma.

W tym meczu z Gruzją potrafiliśmy grać taką płynną kombinacyjną piłkę po ziemi, tu też czegoś takiego próbowaliśmy, ale brakowało tej szybkości w rozegraniu. Dlaczego?

Ciężko powiedzieć. Mocne słowa powiedzieliśmy sobie w przerwie, bo widzieliśmy jaka ta pierwsza połowa była. Graliśmy zdecydowanie za wolno, może też za mało ruchu było w formacji przedniej i nasi defensywni pomocnicy nie mieli gdzie rozegrać. Tak się ten mecz ułożył. Liczyliśmy w tym meczu na więcej i traktujemy ten wynik jak porażkę.

Cała rozmowa z Dawidem Kownackim w załączonym materiale wideo.