Lotto Ekstraklasa: Małecki po zabiegu artroskopii

Piłka nożna
Lotto Ekstraklasa: Małecki po zabiegu artroskopii
fot. PAP

Pomocnik Wisły Kraków Patryk Małecki przeszedł w piątek zabieg artroskopii kontuzjowanego kolana. Piłkarza czeka ponad miesięczna przerwa w treningach.

29-letni Małecki uraz zgłosił po ostatnim ligowym meczu z Jagiellonią Białystok (0:0). To duża strata dla trenera Kiko Ramireza. W tym sezonie Małecki zagrał we wszystkich jedenastu spotkaniach ligowych i zawsze wychodził w podstawowym składzie. Zdobył jedną bramkę.

Na liście kontuzjowanych Małecki dołączył do bramkarza Juliana Cuesty i pomocnika Frana Veleza, którzy wciąż przechodzą rehabilitację po urazach i nie wiadomo, kiedy będą gotowi do gry. Mimo to sytuacja kadrowa "Białej Gwiazdy" uległa ostatnio pewnej poprawie. Treningi wznowili bowiem: Zdenek Ondrasek, Marko Kolar i Jakub Bartkowski, a w najbliższych dniach do normalnych zajęć powrócą Ze Manuel i Kamil Wojtkowski.

Po jedenastu kolejkach Wisła, z dorobkiem siedemnastu punktów, zajmuje szóste miejsce w tabeli. W sobotę krakowianie rozegrają w Myślenicach sparing z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza, a najbliższym meczu ligowym zmierzą się 14 października ze Śląskiem we Wrocławiu.

en, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze