"Kuma" w maju tego roku odnotowała najważniejsze zwycięstwo w karierze: decyzją sędziów pokonała Vanessę Porto, dzięki czemu mocno zbliżyła się do walki o pas mistrzowski, który dzierży Jennifer Maia. Do ich pojedynku ma dojść 30 listopada w Las Vegas na gali Invicta FC 26. Brazylijka nie przegrała od trzech lat, znajdując się na fali pięciu zwycięstw z rzędu. Po raz ostatni była widziana w klatce we wrześniu zeszłego roku, kiedy niejednogłośnie na punkty pokonała Roxanne Modafferi. W przeszłości potrafiła pokonać m.in. Jessikę Andradę - czołową zawodniczkę UFC.

Niedźwiedź nie ukrywa, że chce w przyszłości bić się dla największej organizacji MMA na świecie, ale na razie koncentruje się na zdobyciu pasa dla Invicta FC. Kilka dni temu Polka pojawiła się na dziesiątym miejscu w rankingu kobiet bez podziału na kategorie wagowe według portalu sherdog.com - jej rywalka jest na siódmej pozycji. Prowadzi oczywiście Joanna Jędrzejczyk.


Gala nie jest jeszcze oficjalnie potwierdzona, ale Komisja Stanu Nevada powinna zatwierdzić wniosek Invicty w przyszłym tygodniu. Co ciekawe, dzień po tym wydarzeniu odbędzie się finał 26-ej edycji The Ultimate Fighter, po której poznamy pierwszą w historii mistrzynię UFC wagi muszej.