Polska - Czarnogóra: Co reprezentacja Nawałki musi zrobić, żeby awansować na MŚ 2018?

Piłka nożna

Reprezentacja Polski pewnie i wysoko rozbiła Armenię w Erywaniu, jest więc na ostatniej prostej do awansu na mundial w Rosji. Biało-Czerwonym sprawy nie ułatwiły jednak reprezentacje Czarnogóry i Danii, które w wypadku remisu sprezentowałyby pewne pierwsze miejsce zespołowi Nawałki. Dania zwyciężyła, więc awans musimy przypieczętować w niedzielę w meczu z Czarnogórą na PGE Narodowym. Ile brakuje nam do awansu?

Reprezentacja Polski rozgromiła 6:1 Armenię w meczu eliminacji mistrzostw świata 2018. Biało-Czerwoni nie dali absolutnie żadnych szans gospodarzom. Hat-trickiem popisał się niezawodny Robert Lewandowski, a po golu dołożyli Jakub Błaszczykowski, Kamil Grosicki i Rafał Wolski. Zespół Nawałki nie podążył jednak w czwartek drogą Niemców i Anglików, którzy zapewnili sobie awans jeszcze przed ostatnią serią gier.
 
Wszystko przez mecz Czarnogóra - Dania, w którym triumfowali goście po bramce Christiana Eriksena. Remis w Podgoricy dałby nam pięć punktów przewagi i pewne pierwsze miejsce jeszcze przed niedzielnym meczem na PGE Narodowym, jednak wciąż możemy zostać wyprzedzeni przez Danię, która ostatni mecz zagra przed własną publicznością z Rumunią.
 
Na tę chwilę mamy pewne miejsce barażowe. Przed ostatnią kolejką Polska ma 22 punkty, a Dania o trzy oczka mniej - 19 punktów. Z wyścigu o pierwsze miejsce w grupie E wypadła już Czarnogóra, która ma ich zaledwie 16. Już tylko Duńczycy mogą nas zepchnąć z pierwszego miejsca. Prześledźmy więc wszystkie możliwe scenariusze w naszej grupie.
 
Scenariusz 1
Polska wygrywa z Czarnogórą
 
Niezależnie od wyniku meczu Dania - Rumunia reprezentacja Polski awansuje na mundial z pierwszego miejsca z 25 punktami. Duńczycy wówczas zajmują drugie miejsce i mają szansę na strefę barażową.
 
Scenariusz 2
Polska remisuje z Czarnogórą
 
Biało-Czerwoni awansują z pierwszego miejsca z 23 punktami. Reprezentacja Danii zajmuje drugie miejsce i niezależnie od wyniku meczu z Rumunią zajmuje drugie miejsce w grupie E. Czarnogóra kończy grupę z 17 oczkami na trzecim miejscu.
 
Scenariusz 3
Polska przegrywa z Czarnogórą
Dania wygrywa z Rumunią
 
Dania równa się punktami z Polską i jest od nas lepsza pod względem bramek (na tę chwilę oba zespoły mają +12, jednak w wypadku powyższych rozstrzygnięć ta różnica ulega zmianie na korzyść Danii) i bilansu bezpośredniego (3-2 w Warszawie, 0-4 w Kopenhadze). Dania awansuje z pierwszego miejsca, reprezentację Polski czekają baraże.
 
Scenariusz 4
Polska przegrywa z Czarnogórą
Dania remisuje lub przegrywa z Rumunią
 
Reprezentacja Polski zajmuje pierwsze miejsce w grupie E z 22 punktami, zaś w strefie barażowej ląduje lepszy pod względem bilansu bramkowego z duetu Dania/Czarnogóra (oba zespoły - 19 punktów).
 
Wszystkie spotkania 10. serii gier grupy E zostaną rozegrane w niedzielę 8 października o godz. 18:00. Wtedy poznamy końcowe rozstrzygnięcia w ramach europejskich el. MŚ 2018.
 
ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie