De Laurentis: Scudetto? To problem Juventusu

Piłka nożna
De Laurentis: Scudetto? To problem Juventusu
fot. PAP/EPA

Prezes włoskiego Napoli Aurelio De Laurentis w rozmowie z Corriere dello Sport wypowiedział się na temat walki o tytuł mistrzowski z FC Juventusem, sugerując, że to ekipa Bianconerich ma większą presję ze względu na dominacje w ostatnich latach.

De Laurentis nie ma wątpliwości, że ten sezon może należeć do Napoli, które obecnie z kompletem punktów jest liderem we włoskiej Serie A i ma dwa punkty przewagi nad drugim Juventusem. Niestety przynajmniej w najbliższym czasie zespołowi ze Stadio San Paolo nie będzie mógł pomóc Arkadiusz Milik, który jest kontuzjowany. - Mamy więcej respektu niż w poprzednim sezonie. Dopiero w marcu będziemy przyglądać się sytuacji w tabeli. Wielka szkoda, że straciliśmy Milika, ponieważ tym razem jego powrót nastąpi najwcześniej na początku 2018 roku. To na pewno długa przerwa, która nie ułatwi mu powrotu do formy. Ściągnięcie Inglese jako jego następcy będzie możliwe dopiero w styczniu – mówi De Laurentis.

 

Bez Milika, ale za to z Piotrem Zielińskim oraz innymi zawodnikami ekipa SC Napoli jest najpoważniejszym kandydatem do zdetronizowania Juventusu. - Scudetto? Juventus ma autentyczne obawy, jest trochę zdenerwowany. Na ich miejscu też bym się tak czuł. Zwyciężając mistrzowski tytuł sześć razy z rzędu w ich szeregi wdarło się odrobinę niepokoju. Decyzja o pozbyciu się takich piłkarzy jak Pogba, Bonucci i Pirlo zrobiła swoje. Ja bym ich nigdy nie sprzedał – twierdzi prezes klubu z Neapolu.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze