El. ME U-19: Polska - Białoruś. Transmisja w Polsacie Sport

Piłka nożna
El. ME U-19: Polska - Białoruś. Transmisja w Polsacie Sport
fot. PAP

Polska U19 - Białoruś U19 to drugie spotkanie eliminacji mistrzostw Europy dla biało-czerwonych do lat 19. Czy uda im się odnieść drugie zwycięstwo? Transmisja meczu Polska U19 - Białoruś U19 w Polsacie Sport!

Czwartego października reprezentacja Polski prowadzona przez Dariusza Dźwigałę ograła w Gliwicach Irlandię Północną 2:1. Nasi zawodnicy mieli w tym spotkaniu sporą przewagę, lecz to nie przekładało się na bramki. Dopiero po niespodziewanym trafieniu dla rywali, gole strzelili Adrian Łyszczarz oraz Aron Stasiak.

 

W sobotę po ośmiu latach na Stadionie Śląśkim w Chorzowie zostanie rozegrany pierwszy oficjalny mecz. Ostatni raz polskich piłkarzy mogliśmy tam oglądać w październiku 2009 roku, kiedy to w eliminacjach mistrzostw świata lepsza okazała się Słowacja. W związku z tym organizatorzy przygotowali aż 30 tysięcy bezpłatnych biletów na spotkanie Polska U19 - Białoruś U19! Nasi sobotni rywale w pierwszym spotkaniu eliminacji mistrzostw Europy musieli uznać wyższość Niemców, przegrywając 1:5.

 

Do eliminacji zgłosiły się 52 zespoły. Awans do rundy elitarnej wywalczą dwie najlepsze drużyny z każdej z 13 grup. Do nich dołączą wiosną najwyżej rozstawione ekipy Hiszpanii i Portugalii. W tej fazie rozegranych zostanie siedem turniejów w czterodrużynowych grupach. Ich zwycięzcy zagrają w lipcowych finałach wraz z gospodarzem Finlandią. Tytułu bronią Anglicy.

Transmisja meczu Polska U19 - Białoruś U19 w Polsacie Sport od 15.45! Komentują Piotr Przybysz oraz Andrzej Iwan.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie