El. ME U-19: Zwycięstwo Polaków na otwarcie Stadionu Śląskiego

Reprezentacja Polski U-19 pokonała Białoruś 3:0 w swoim drugim meczu eliminacji mistrzostw Europy. Był to pierwszy mecz na przebudowanym Stadionie Śląskim.

Piłka w reprezentacyjnym wydaniu wróciła na Stadion Śląski. Pierwszy mecz zagrała tam reprezentacja do lat 19, a jej rywalem byli Białorusini.

W pierwszym spotkaniu tych eliminacji pokonaliśmy Irlandię Północną 2:1 i wydawało się, że nasi wschodni rywale nie sprawią nam aż tyle problemów co wyspiarze. Na pierwsze trafienie czekaliśmy do 23. minuty. Ładną, zespołową akcję wykończył Marco Drawz. Jeszcze przed przerwą mogliśmy cieszyć się z drugiego trafienia. Po kuriozalnej akcji, w której widzieliśmy między innymi faul Białorusina na... koledze z drużyny, do własnej bramki piłkę wpakował Vladislav Malkevich.

Drugą połowę zaczęliśmy od ładnego trafienia Adriana Łyszczarza i już wiadomo było, że tego meczu przegrać nie możemy. Polacy w dalszym ciągu przeważali, starali się grać kombinacyjnie, długo utrzymywali się przy piłce, ale czwartej bramki zdobyć nie zdołali. Bardzo udana inauguracja przebudowanego Stadionu Ślaskiego

Polska - Białoruś 3:0 (2:0)

Bramki: Drawz 23', Malkevich 39'-sam, Łyszczarz 48'

Polska: Majecki - Szota, Walukiewicz, Repka, Puchacz - Łyszczarz (Moder 75'), Grym (Makowski 64') - Kwietniewski, Kanach, Drawz - Stasiak (Steczyk 89')

Białoruś: Svirski - Glinski, Miroshnikau, Vegerya - Gorbach, Lapun, Miakish, Alshanik, Malkevich - Petrenko, Khlebosolov