El. MŚ 2018: Bezbramkowy remis w meczu Wysp Owczych z Łotwą

W spotkaniu grupy B eliminacji mistrzostw świata 2018 piłkarze Wysp Owczych zremisowali z Łotwą 0:0. Obie ekipy straciły już szanse na awans do turnieju finałowego.

Pierwsze spotkanie obie drużyny rozegrały dokładnie rok temu – 7 października 2016. W Rydze Łotysze ulegli ekipie Wysp Owczych 0:2, a bramki zdobyli Sonni Nattestad w 19. oraz Joan Edmundsson w 70. minucie.

W drugim meczu obu ekip, rozegranym w Thorshavn, padł bezbramkowy remis. Bliżsi zwycięstwa byli gospodarze, którzy wyraźnie przeważali i stworzyli więcej dogodnych sytuacji. Najbliżej powodzenia był Edmundsson, najbardziej aktywny zawodnik w ekipie Farerów. W 11. minucie jego strzał głową zatrzymał się na słupku bramki rywali, w 21. przeprowadził indywidualną akcję, po której z trudem interweniował bramkarz rywali, a w 51. znów trafił w słupek. Jeszcze w końcówce meczu piłkarz Odense BK miał okazję na zdobycie bramki, jednak piłka po jego strzale minęła słupek łotewskiej bramki.

Po tym spotkaniu Wyspy Owcze zajmują czwarte miejsce w grupie B z dorobkiem 9. punktów, a Łotwa zajmuje szóste – ostatnie miejsce w tabeli z 4. oczkami na koncie. W walce o awans w tej grupie pozostały ekipy Szwajcarii i Portugalii. Na zakończenie eliminacji Wyspy Owcze zagrają w Budapeszcie z Węgrami, a Łotwa podejmie u siebie Andorę; oba mecze zostaną rozegrane 10 października.

Wyspy Owcze - Łotwa 0:0

Sędzia: Robert Schoergenhofer (Austria).