Pirlo: Kto ma najlepszy przegląd pola? Oczywiście, że ja

Piłka nożna
Pirlo: Kto ma najlepszy przegląd pola? Oczywiście, że ja
fot. Cyfrasport

Andrea Pirlo to postać, której nieco starszym kibicom przedstawiać nie trzeba, a i ci młodsi powinni wiedzieć kim jest ten znakomity włoski piłkarz. Były zawodnik m.in. AC Milan oraz FC Juventusu pod koniec swojej pięknej kariery wyemigrował za Ocean, gdzie gra w barwach New York City. W wywiadzie dla amerykańskiego klubu został poproszony o skomponowanie zawodnika idealnego.

Zdaniem mistrza świata z 2006 roku piłkarz idealny powinien mieć umysł Xaviego Hernandeza, byłego piłkarza FC Barcelony. Zapytany o wizję gry Pirlo bez wahania wskazał... samego siebie, sugerując, że pod tym względem nie ma sobie równych i jest najlepszy na świecie. Jeśli chodzi o serce i waleczność, to tutaj wybór padł na Gennaro Gattuso, z którym Pirlo święcił sukcesy w barwach AC Milan.

 

W przypadku cechy jaką jest siła 38-latek wytypował innego ex-kompana z San Siro, Jaapa Stama. Lewa noga? Bez niespodzianki, a więc Leo Messi, gdyż „to najlepszy piłkarz na świecie w tym momencie”. W przypadku prawej nogi wybór znowu pada na... Andree Pirlo. Na koniec włoski pomocnik został zapytany o fryzurę, któregoś z piłkarzy. W tej kategorii wytypowany został Hernan Crespo.

 

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze