Wisła lepsza od Bruk-Betu w sparingu

W rozegranym w Myślenicach meczu sparingowym piłkarze Wisły Kraków pokonali Burk-Bet Termalikę Nieciecza 1:0 (1:0). Bramkę zdobył w 31. minucie Rafał Boguski.

- To był pożyteczny sprawdzian, który podsumował ciężką prace, jaką wykonaliśmy w tym tygodniu. Mogłem się przyjrzeć kilku zawodnikom. Mecz z tak dobrym rywalem zawsze pokaże więcej niż trening – powiedział trener Bruk-Betu Termaliki Maciej Bartoszek.

Wisła w pierwszej połowie testowała nowe ustawienie taktyczne 4-3-3. Poza tym trener Kiko Ramirez w drugiej połowie dał możliwość gry: Marko Kolarowi, Zdenkowi Ondraskowi i Jakubowi Bartkowskiemu. Wszyscy trzej przez dłuższy czas leczyli kontuzje i niedawno wznowili treningi. W sparingu tym nie zgrał Patryk Małecki. Skrzydłowy Wisły w czwartek przeszedł zabieg artroskopii kontuzjowanego kolana.

W trakcie meczu urazu doznał także pomocnik Vullnet Basha. Albańczyk już w pierwszej połowie został zmieniony. - To jedyna smutna wiadomość po tym sparingu, Basha przejdzie jeszcze badania. Mam nadzieję, że nie jest to groźna kontuzja – powiedział Ramirez.

Wisła w najbliższej kolejce ekstraklasy zagra we Wrocławiu ze Śląskiem, a Bruk-Bet Termalica u siebie z Arką Gdynia.