Boniek: Na Stadionie Śląskim zagramy być może z najlepszą drużyną świata

Piłka nożna

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek skomentował awans Polaków na mistrzostwa świata w Rosji. Zdradził też, że wiosną reprezentacja zagra towarzyskie spotkanie na Stadionie Śląskim.

- Pamiętam, co wszyscy pisali i mówili, gdy "robiłem" Adama selekcjonerem. W te 3-4 lata pokazaliśmy wszyscy, że stworzyliśmy mocną, porządną i ambitną drużynę - powiedział Polsatowi Sport po meczu Polska - Czarnogóra prezes PZPN.

 

- Teraz mamy mecze towarzyskie, z Meksykiem i Urugwajem. Na wiosnę chcielibyśmy pojechać na Stadion Śląski, by zagrać z jakąś bardzo dobrą drużyną, być może z najlepszą na świecie. Rozmowy się toczą - ujawnił Boniek.

 

Prezes związku odniósł się także do meczu Polski z Czarnogórą (4:2). Nie ukrywał, że w trakcie spotkania towarzyszyły mu wielkie emocje.

 

- Emocji było aż za dużo. Łatwych meczów nie ma, wszystko znakomicie układało się do 80. minuty i zaczęło robić się nerwowo. W tym meczu było wszystko - nasza totalna dominacja, dobra gra przeciwników, a na koniec sprawę załatwił emblemat naszej drużyny, Lewandowski - zauważył.

 

- Jesteśmy właścicielami tej drużyny. My nie gramy za nich, ale robimy wszystko, by ta drużyna czuła się dobrze. Na mistrzostwach, jak zwykle, naszym celem będzie wyjście z grupy. Innych celów nie mamy, a później zobaczymy, co się stanie! Zawsze ambitnie - powiedział z uśmiechem prezes PZPN.

jk, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie