El. MŚ 2018: Czechy rozgromiły San Marino

W meczu grupy C eliminacji piłkarskich mistrzostw świata 2018 reprezentacja Czech pokonała w Pilznie San Marino 5:0. Wynik nie miał znaczenia dla układu tabeli, zarówno Czesi, jak i ich rywale wcześniej stracili szanse na awans.

W grupie C eliminacji do mistrzostw świata 2018 przed ostatnią kolejką spotkań wszystko było już jasne. Reprezentacja Niemiec – aktualni mistrzowie świata – wywalczyli bezpośrednią kwalifikację z pierwszego miejsca, a drugą pozycję, dającą możliwość gry w barażu, wywalczyła reprezentacja Irlandii Północnej. W tej sytuacji spotkanie Czechów z outsiderem grupy – reprezentacją San Marino nie miało większego znaczenia dla układu tabeli.

Zgodnie z przewidywaniami Czesi nie mieli większych kłopotów z odniesieniem zdecydowanego zwycięstwa. Wynik meczu już w 8. minucie otworzył Michal Krmencik, który po podaniu Jakuba Jankto strzałem z pięciu metrów umieścił piłkę w bramce rywali. W 23. minucie Krmencik trafił po raz drugi, tym razem popisał się skuteczną główką po zagraniu Borka Dockala z rzutu wolnego. Na 3:0 podwyższył Jan Kopic, który wykorzystał niepewną interwencję bramkarza rywali. Po przerwie gospodarze dobili przeciwnika dwoma kolejnymi trafieniami. Autorami bramek byli Filip Novak w 71. oraz Vaclav Kadlec w 83. minucie.

W pozostałych niedzielnych meczach tej grupy Niemcy pokonały w Kaiserslautern Azerbejdżan 5:1, a Norwegia ograła w Oslo Irlandię Północną 1:0.

Czechy - San Marino 5:0 (3:0)

Bramki: 1:0 Michael Krmencik (8), 2:0 Michael Krmencik (23), 3:0 Jan Kopic (27), 4:0 Filip Novak (71), 5:0 Vaclav Kadlec (83).

Sędzia: Alex Troleis (Wyspy Owcze).