El. MŚ 2018: Z Azerbejdżanem zapachniało sensacją, ale finalnie Niemcy dokonali pogromu

Niemcy rozgromili w Kaiserslautern Azerbejdżan 5:1, choć do przerwy na tablicy wyników widniał remis 1:1. Nasi zachodni sąsiedzi wygrali grupę C z 11 punktami przewagi nad drugą Irlandią Północną.

Wynik meczu w 9. minucie otworzył Leon Goretzka kapitalnym strzałem piętą z piątego metra. Niemiec zrobił to zupełnie w stylu Zlatana Ibrahimovicia, klasa światowa! Jak się jednak okazało, otrzeźwienie przyszło już w 34. minucie za sprawą Ramila Sheydaeva.

Niemcy spokojnie odczekali do końca pierwszej połowy, a po przerwie - bach! bach! bach! bach!. Zrobili Azerom Karabach. Strzelanie rozpoczął Sandro Wagner, później do strzelców dołączył Antonio Rudiger, w 66. minucie drugą bramką dołożył Goretzka... Wynik spotkania w 81. minucie ustalił Emre Can. Skończyło się 5:1.

Sytuacja w grupie C jest już w pełni klarowna. Niemcy odnieśli 10 zwycięstw, skończyli rozgrywki z 30 punktami na koncie, dzięki czemu awansowali bezpośrednio na mundial. Druga w grupie jest Irlandia Północna, trzecie Czechy, czwarta Norwegia, piąty Azerbejdżan, a szóste San Marino. Wszystkie mecze zostały w tej grupie już rozegrane.

Niemcy - Azerbejdżan 5:1 (1:1)

Bramki: Goretzka, 9, 66, Wagner 54, Rudiger 64, Can 81 - Sheydaev.