Fury chce walczyć z... Witalijem Kliczką! "Twój brat mi się nie postawił"

Sporty walki

Witalij Kliczko (45-2, 41 KO)., który niedawno stwierdził, że chętnie skrzyżowałby rękawice z Anthonym Joshuą (19-0, 19 KO), nie musiał dugo czekać na inne wyzwania. - Z chęcią powalczę ze starszym bratem. Młodszy za bardzo mi się nie postawił - przyznał Tyson Fury (25-0, 18 KO).

Sprawa z Anglikiem jest o tyle dziwna, że nie boksował od listopada 2015 roku i nie pali się do powrotu do ringu. Ostatnio nawet nie ubiegał się o odnowienie bokserskiej licencji, jednak informacja o powrocie starszego z braci Kliczko wyraźnie podziałała na jego wyobraźnię.

 

- Tęsknie za boksem. Boks zawsze pozostanie w moim sercu. Władimir był przez długi czas najlepszym ciężkim świata. Joshua zastopował go, a to oznacza, że jest najlepszy. To była jednak szczęśliwa walka, szczęśliwy dzień dla Joshuy. Muszę z nim walczyć i odzyskać pasy dla rodziny - to słowa Witalija Kliczki.

 

Przypomnijmy, że w swoim ostatnim starciu Fury pokonał na punkty Władimira Kliczkę, odbierając mu pasy WBA, WBO, IBF oraz IBO. Teraz przyznał, że chętnie sprawdziłby się przeciwko Witalijowi.

 

- Z chęcią powalczę ze starszym bratem. Młodszy za bardzo mi się nie postawił - napisał na Twitterze.

Kliczko - Fury czy Kliczko - Joshua: którą walkę wolelibyście zobaczyć?

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie