Siatkówka

PlusLiga: Jastrzębski Węgiel lepszy od Skry!...

W ekipie z Zawiercia po raz pierwszy wystąpił David Smith, który w Polsce pojawił się dopiero w czwartek. Wcześniej w barwach reprezentacji Stanów Zjednoczonych rywalizował w  rozgrywanych w Colorado Springs mistrzostwach Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów (NORCECA), które były jednocześnie kwalifikacjami do MŚ 2018. Przypomnijmy, że Amerykanie zdobyli w tej imprezie złoty medal.

 

Po pierwszym ligowym meczu Zawiercianie zebrali dobre recenzje. Ponieśli porażkę 1:3 z mistrzem Polski – ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, ale stoczyli zaciętą batalię z faworytem. W drugim meczu, mimo obecności Smitha, nie zaprezentowali się już tak dobrze.

 

Premierową odsłonę przegrali zdecydowanie – 12:25, mając problemy z przyjęciem zagrywki rywali i popełniając wiele błędów własnych. Druga partia również toczyła się przy przewadze podopiecznych trenera Andrei Anastasiego, choć zawiercianie mieli momenty dobrej gry w środkowej części, gdy uzyskali nawet na moment prowadzenie (14:13). Później serię wygranych piłek mieli gdańszczanie, którzy triumfowali w całym secie (19:25).

 

Trzeci set tego spotkania miał najbardziej wyrównany przebieg, a wynik długo oscylował wokół remisu. Dwoma asami serwisowymi popisał się Łukasz Swodczyk (18:17), a gospodarze mieli nawet piłkę setową, gdy w ataku pomylił się dobrze dysponowany w tym meczu Mateusz Mika (24:23). Przyjezdni zdołali doprowadzić do rywalizacji na przewagi i przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę dzięki dobrym zagrywkom Daniela McDonnella (26:24).

 

W ekipie zwycięzców najlepiej punktowali Mateusz Mika (11), Damian Schulz (11) oraz Artur Szalpuk (10); u pokonanych –  Łukasz Swodczyk (11). MVP: Mateusz Mika.

 

 

Aluron Virtu Warta Zawiercie - Trefl Gdańsk 0:3 (12:25, 19:25, 24:26)

 

Aluron Virtu Warta: Grzegorz Bociek, Kamil Długosz, Grzegorz Pająk, David Smith, Łukasz Swodczyk, Michał Żuk – Taichiro Koga (libero) oraz Hugo de Leon Guimaraes, Łukasz Kaczorowski, Mariusz Marcyniak, Matej Patak, Kacper Popik

Trefl: Wojciech Grzyb, Michał Kozłowski, Mateusz Mika, Piotr Nowakowski, Damian Schulz, Artur Szalpuk – Maciej Olenderek (libero) oraz Szymon Jakubiszak, Daniel McDonnell, Tyler James Sanders.

 

Pozostałe wyniki 3. kolejki PlusLigi:

 

2017-10-07: Asseco Resovia – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (35:33, 18:25, 23:25, 24:26)

 

Asseco Resovia: Bartłomiej Lemański, Lukas Tichacek, Jakub Jarosz, Thibault Rossard, Aleksander Śliwka, Marcin Możdżonek – Paweł Rusek (libero) oraz Mateusz Masłowski, Dominik Depowski, Michał Kędzierski, Johen Schoeps, Elviss Krastins.

ZAKSA: Benjamin Toniutti, Rafał Buszek, Łukasz Wiśniewski, Mateusz Bieniek, Maurice Torres, Sam Deroo – Paweł Zatorski (libero) oraz Sławomir Jungiewicz, Rafał Szymura.

                             
2017-10-07: Cuprum Lubin – Dafi Społem Kielce 3:0 (25:23, 25:12, 25:21)

 

Cuprum: Michał Masny, Robert Taht, Dawid Gunia, Łukasz Kaczmarek, Keith Pupart, Piotr Hain – Marcin Kryś (libero) oraz Adam Michalski, Adrian Patucha.

Dafi Społem: Łukasz Łapszyński, Maksim Morozow, Przemysław Stępień, Maciej Pawliński, Aleksiej Nalobin, Jakub Wachnik – Mateusz Czunkiewicz (libero) oraz Szymon Biniek, Michał Superlak, Mariusz Schamlewski, Jakub Szymański.

          
2017-10-07: Indykpol AZS Olsztyn – BBTS Bielsko-Biała 3:1 (23:25, 25:13, 25:11, 25:23)

 

Indykpol AZS: Robbert Andringa, Jan Hadrava, Jakub Kochanowski, Daniel Pliński, Tomas Rousseaux, Paweł Woicki – Michał Żurek (libero) oraz Adrian Buchowski, Mateusz Kańczok, Blake Scheerhoorn.

BBTS: Mariusz Gaca, Bartosz Janeczek, Oleg Krikun, Harrison Peacock, Wojciech Siek, Wiaczesław Tarasow – Przemysław Czauderna (libero) oraz Jakub Bucki, Bartosz Cedzyński, Jarosław Macionczyk, Tomasz Piotrowski.

                       
2017-10-07: Łuczniczka Bydgoszcz – MKS Będzin 0:3 (21:25, 22:25, 19:25)

 

Łuczniczka: Henrique Batagim, Michał Szalacha, Paweł Gryc, Metodi Ananiew, Wojciech Jurkiewicz, Eduardo Goas – Adam Kowalski (libero) oraz Bartosz Filipiak, Piotr Sieńko, Jakub Rohnka, Kacper Bobrowski.

MKS: Łukasz Kozub, Marcin Waliński, Artur Ratajczak, Rafael Araujo Rodrigues, Zlatan Jordanow, Bartłomiej Grzechnik – Michał Potera (libero) oraz Jonah Seif, Michał Potera (libero), Mateusz Kowalski, Matej Kok.

 

Jastrzębski Węgiel - PGE Skra Bełchatów 3:1 (25:21, 23:25, 27:25, 25:20)

 

Jastrzębski Węgiel: Damian Boruch, Salvador Hidalgo Oliva, Lukas Kampa, Grzegorz Kosok, Maciej Muzaj, Rodrigo Quiroga – Jakub Popiwczak (libero) oraz Jason De Rocco, Wojciech Sobala.

PGE Skra: Bartosz Bednorz, Patryk Czarnowski, Milad Ebadipour, Srecko Lisinac, Grzegorz Łomacz, Mariusz Wlazły – Kacper Piechocki (libero) oraz Marcin Janusz, Karol Kłos, Robert Milczarek, Nikołaj Penczew, Szymon Romać.

                    
2017-10-08: Cerrad Czarni Radom – Espadon Szczecin 1:3 (26:28, 16:25, 25:21, 26:28)

 

Cerrad Czarni: Kamil Droszyński, Tomasz Fornal, Norbert Huber, Dmytro Teremienko, Jakub Ziobrowski, Wojciech Żaliński – Dustin Watten (libero) oraz Michał Filip, Kamil Kwasowski, Michał Ostrowski.

Espadon: Justin Duff, Bartosz Gawryszewski, Mateusz Malinowski, Jeffrey Menzel, Eemi Tervaportti, Marcin Wika – Dawid Murek (libero) oraz Marcin Jaskuła, Adrian Kacperkiewicz, Tomasz Kowalski, Adrian Mihułka, Michał Ruciak.


2017-10-09: Onico Warszawa – GKS Katowice (18.00; transmisja – Polsat Sport).