Wygrana da Polakom nie tylko awans! Jest o co grać

Piłka nożna

Już w niedzielę reprezentacja Polski zagra swój ostatni mecz podczas eliminacji mistrzostw świata 2018. Rywalem Biało-Czerwonych będzie Czarnogóra, a nam wystarczy remis, by zapewnić sobie awans na mundial. Zwycięstwo przyniesie nam jednak o wiele więcej niż samą kwalifikację na turniej.

W niedzielę oczy wszystkich Polaków skupione będą na reprezentacji. Polacy na PGE Narodowym podejmą Czarnogórę, która ma jedynie matematyczne szanse na awans. Biało-Czerwoni mają trzy punkty przewagi nad drugą w grupie Danią, więc remis Polaków lub brak zwycięstwa Duńczyków w starciu z Rumunią zapewnią nam grę w Rosji.

 

Oczywiście mało prawdopodobne jest, by piłkarze Adama Nawałki wyszli z nastawieniem na remis, gdyz to często bywa zgubne. Ponadto zwycięstwo da nam coś więcej niż awans, a mianowicie pierwszy koszyk podczas losowania grup MŚ. W nim znajdzie się osiem zespołów, gospodarz Rosja oraz siedem najlepszych zespołów rankingu FIFA. Jak na razie te drużyny to Niemcy, Brazylia, Portugalia, Argentyna, Belgia, Polska oraz Szwajcaria. Wygrana z Czarnogórą zapewni nam pozostanie w tym zacnym gronie.

 

Gorzej jednak będzie w przypadku remisu, wtedy muszą stać się cztery z tych siedmiu rzeczy: Chile nie wygra, Szwajcaria nie wygra, Peru nie wygra, Francja nie wygra, Portugalia nie pojedzie na mundial, Argentyna nie pojedzie na mundial, Walia nie wygra albo nie pojedzie na mundial.

 

Jeśli przegramy z Czarnogórą, ale awansujemy na MŚ wtedy musi zajść sześć z dziewięciu warunków: Szwajcaria przegra, Peru nie wygra, Walia nie wygra lub nie awansuje na mundial, Francja nie wygra, Hiszpania nie wygra, Kolumbia nie wygra, Portugalia nie awansuje na mundial, Argentyna nie awansuje na mundial, Chile nie awansuje na mundial.

 

Z czołówki pewne rozstawienia są tylko dwie ekipy, Niemiec i Brazylii. Szanse na rozstawienie są bardzo duże, a zwycięstwo nad Czarnogórą pozwoli nam znaleźć się w najbardziej elitarnym gronie na świecie.

 

Transmisja meczu Polska - Czarnogóra od godziny 17.50 w Polsacie i Polsacie Sport. Przedmeczowe studio zacznie się o 15.00 w Polsacie Sport.

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze