El. MŚ 2018: Hiszpania wygrała w Izraelu

Piłkarze Izraela przegrali 0:1 z Hiszpanią w Jerozolimie w meczu grupy G eliminacji mistrzostw świata 2018. Hiszpanie już wcześniej zapewnili sobie pierwsze miejsce w tabeli i bezpośredni awans.

W pierwszej połowie przewagę mieli goście, oni też tworzyli sytuacje, jednak bramkarz rywali skutecznie interweniował w 28. minucie przy strzale głową Aritza Aduriza, a także w 36. minucie, gdy Sergio Ramos przymierzył z dystansu. Po przerwie, w 65. minucie Ariel Harush powstrzymał na piątym metrze Aduriza.

Hiszpanie dopięli swego w 76. minucie. Po rzucie rożnym goście zdołali wybić piłkę przed własne pole karne, tam jednak był Asier Illarramendi, który potężnym strzałem z okolicy 20. metra umieścił piłkę w siatce.

W pozostałych meczach tej grupy Albania przegrała w Szkodrze z Włochami 0:1, a Macedonia rozgromiła w Strumicy Liechtenstein 4:0. Hiszpanie zajęli pierwsze miejsce z bilansem 28 punktów (9 zwycięstw – 1 remis – 0 porażek) i bezpośrednio awansowali do finałów MŚ 2018. Druga w tej stawce reprezentacja Italii zagra w barażach.

Izrael - Hiszpania 0:1 (0:0)

Bramka: Asier Illarramendi (76)

Sędzia: Craig Thomson (Szkocja).