El. MŚ 2018: Macedonia rozbiła Liechtenstein

Macedonia, jak przystało na faworyta, rozbiła u siebie Liechtenstein 4:0 w meczu kończącym eliminacje mistrzostw świata 2018. Dla podopiecznych Igora Angelovskiego to najwyższe zwycięstwo w tych kwalifikacjach.

Goran Pandev i jego koledzy od początku ruszyli do ataków, jednak Peter Jehle do 36. minuty zachował czyste konto. Wtedy pokonał go Visar Musliu. Sto osiemdziesiąt sekund później wynik podwyższył Aleksandar Trajkovski.

W drugiej połowie kibice byli świadkami kolejnych goli. Na listę strzelców wpisali się Enis Bardi oraz Arijan Ademi. Ten drugi pokonał bramkarza pięć minut po tym, jak pojawił się na boisku.

Dzięki wygranej, Macedończycy zakończyli serię ośmiu domowych meczów w eliminacjach bez zwycięstwa. Jeden remis i siedem porażek – tak wyglądał ich bilans w tym czasie.

Macedonia - Liechtenstein 4:0 (2:0)

Bramki: Musliu 36, Trajkovski 39, Bardi 66, Ademi 68

Macedonia: Stole Dimitrievski – Stefan Ristovski, Visar Musliu, Gjoko Zajkov, Kire Ristevski – Egzijan Alioski, Enis Bardi (76. Ljupche Doriev), Feran Hasani (46. Eljif Elmas), Aleksandar Trajkovski – Goran Pandev (63. Arijan Ademi), Ilija Nestorovski

Liechtenstein: Peter Jehle – Ivan Quintans, Andreas Malin, Daniel Kaufmann, Max Goppel – Michele Polverino – Sandro Wolfinger (65. Seyhan Yildiz), Martin Buchel (79. Mathias Sele), Sandro Wieser, Daniel Brandle (72. Philippe Erne) – Aron Sele