El. MŚ 2018. Trener Szkocji: Genetycznie odstajemy od reszty stawki

Piłka nożna

Szkocja zremisowała w niedzielę ze Słowenią 2:2 i nie awansowała do piłkarskich mistrzostw świata w Rosji w 2018 roku. - Genetycznie jesteśmy zbyt niscy i odstajemy od reszty zespołów – uważa trener Szkotów Gordon Strachan.

Selekcjoner zaznaczył, że jego zespół musi walczyć o każdą piłę z potężniejszymi rywalami.

- Nikt mi nie powie, że oni (Słoweńcy), może poza jednym piłkarzem, byli od nas lepsi techniczne. Niestety, pod względem fizycznym mieliśmy problemy. Umiemy walczyć i wygryźć zwycięstwo dzięki naszej zaciętości i ciężkiej pracy, ale to wszystko bardzo dużo nas kosztuje – powiedział Strachan.

Trener Szkotów znalazł jednak rozwiązanie tego problemu.

- Musimy zebrać taki zespół, by mógł walczyć przy stałych fragmentach gry. Może trzeba trochę popracować nad DNA, zebrać największe kobiety i mężczyzn i zobaczyć co się stanie - dodał żartym były pomocnik Manchesteru United i Leeds United, który prowadzi reprezentacje od 2003 roku.

Słowa trenera szeroko komentują brytyjskie media.

Szkocki tabloid „Daily Record” skrytykował trenera, wskazując, że statystycznie najwyżsi w Europie Holendrzy prawdopodobnie też nie pojadą na mundial. Na mistrzostwach nie wystąpią też równie potężni Czarnogórcy. Gazeta „Daily Mirror” wskazuję natomiast na sukcesy statystycznie niższych drużyn, takich jak Hiszpania.

Zespół Strachana zajął ostatecznie trzecie miejsce w grupie F eliminacji mistrzostw świata. Druga była Słowacja, pierwsza Anglia.

CM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie