Pierwsze zwycięstwo trenera Antigi w PlusLidze

W spotkaniu kończącym trzecią kolejkę PlusLigi siatkarze Onico Warszawa wygrali z GKS Katowice 3:1. Po fatalnej grze w premierowej odsłonie, podopieczni trenera Stephane Antigi zdecydowanie wygrali trzy kolejne i zgarnęli komplet punktów.

Przed meczem obie ekipy miały na koncie po jednej wygranej i jednej porażce. Drużyna ze stolicy, jeszcze bez Antigi na ławce trenerskiej, na inaugurację pewnie ograła w Bydgoszczy Łuczniczkę 3:0. Francuski trener pojawił się w Polsce dopiero dzień przed drugim meczem, w którym siatkarze Onico ulegli w Ergo Arenie Treflowi Gdańsk 2:3. W poniedziałek po raz pierwszy w tym sezonie zaprezentowali się na parkiecie Torwaru, a ich rywalem była ekipa GKS Katowice. Podopieczni trenera Gruszki rozpoczęli sezon od wyjazdowego zwycięstwa 3:1 nad Cerrad Czarnymi Radom, jednak w drugim meczu ulegli w Spodku 1:3 Łuczniczce Bydgoszcz.

W premierowej odsłonie starcia Onico z katowiczanami doszło do rzadko spotykanego na tym poziomie pogromu gospodarzy. Przyjezdni przeważali od początku (2:6, 3:8) i powiększali dystans w dalszej części seta. Siatkarze GKS grali skutecznie w ataku, dołożyli dwa oczka zagrywką. Siatkarze ze stolicy w całej odsłonie zdobyli zaledwie trzy punkty! Pozostałe siedem podarowali im rywale... W efekcie set zakończył się wynikiem 10:25.

W drugiej odsłonie oglądaliśmy odwrotną sytuację. Tym razem to gospodarze zdecydowanie przeważali na przestrzeni seta (9:5 – po dwóch asach serwisowych Bartosza Kwolka, 14:7, 16:10). W końcówce siatkarze Onico prowadzili już 23:16, i choć Dominik Witczak popisał się jeszcze dwoma asami serwisowymi, pewnie wygrali tę partię. Wynik na 25:20 ustalił skutecznym atakiem Nikola Gorgiev.

Set numer trzy również nie dostarczył kibicom wielkich emocji i padł łupem podopiecznych Antigi. Wyrównany był jedynie początek (5:5, 9:9), później przewagę, dzięki skutecznej grze Kwolka i Gorgieva zaczęli budować stołeczni siatkarze. Asami serwisowymi popisali się Andrzej Wrona (13:10) oraz Kwolek (17:12), a w końcówce rywale ułatwili zadanie ekipie Onico, popełniając kilka błędów własnych (25:17).

W czwartym secie obraz gry nie uległ zmianie. Gospodarze od początku seta zaczęli budować przewagę (9:3, 16:10). Katowiczanie zerwali się jeszcze do odrabiania strat, po wygraniu czterech piłek z rzędu tracili już tylko dwa oczka (19:17). Gospodarze szybko jednak opanowali kryzys i znów odskoczyli rywalom, pewnie wygrywając seta 25:21.

Katowiczanie nie najlepiej prezentowali się na przyjęciu, chwilami mieli również problemy ze skutecznością w ataku. Mocną bronią obu ekip była zagrywka (9–7), w bloku minimalnie lepsi byli goście (5–6); siatkarze obu drużyn popełnili sporą ilość błędów własnych (26–27). Najlepiej punktowali Kwolek (17), Wrona (14) oraz Gorgiev (10) – w ekipie Onico; Karol Butryn (14) i Serhij Kapelus (13) – u pokonanych. MVP: Bartosz Kwolek.

Onico Warszawa – GKS Katowice 3:1 (10:25, 25:20, 25:17, 25:21)

Onico: Antoine Brizard, Nikola Gorgiev, Bartosz Kwolek, Jan Nowakowski, Wojciech Włodarczyk, Andrzej Wrona – Damian Wojtaszek (libero) oraz Guillaume Samica, Jan Firlej, Jakub Kowalczyk, Sharone Vernon-Evans, Sebastian Warda.
GKS: Karol Butryn, Serhij Kapelus, Emanuel Kohut, Marcin Komenda, Paweł Pietraszko, Gonzalo Quiroga – Adrian Stańczak (libero) oraz Maciej Fijałek, Bartłomiej Krulicki, Rafał Sobański, Dominik Witczak, Bartosz Mariański (libero), Tomasz Kalembka, Kacper Stelmach.

Pozostałe wyniki 3. kolejki PlusLigi:

2017-10-07: Asseco Resovia – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (35:33, 18:25, 23:25, 24:26)

Asseco Resovia: Bartłomiej Lemański, Lukas Tichacek, Jakub Jarosz, Thibault Rossard, Aleksander Śliwka, Marcin Możdżonek – Paweł Rusek (libero) oraz Mateusz Masłowski, Dominik Depowski, Michał Kędzierski, Johen Schoeps, Elviss Krastins.

ZAKSA: Benjamin Toniutti, Rafał Buszek, Łukasz Wiśniewski, Mateusz Bieniek, Maurice Torres, Sam Deroo – Paweł Zatorski (libero) oraz Sławomir Jungiewicz, Rafał Szymura.

2017-10-07: Cuprum Lubin – Dafi Społem Kielce 3:0 (25:23, 25:12, 25:21)

Cuprum: Michał Masny, Robert Taht, Dawid Gunia, Łukasz Kaczmarek, Keith Pupart, Piotr Hain – Marcin Kryś (libero) oraz Adam Michalski, Adrian Patucha.

Dafi Społem: Łukasz Łapszyński, Maksim Morozow, Przemysław Stępień, Maciej Pawliński, Aleksiej Nalobin, Jakub Wachnik – Mateusz Czunkiewicz (libero) oraz Szymon Biniek, Michał Superlak, Mariusz Schamlewski, Jakub Szymański.

2017-10-07: Indykpol AZS Olsztyn – BBTS Bielsko-Biała 3:1 (23:25, 25:13, 25:11, 25:23)

Indykpol AZS: Robbert Andringa, Jan Hadrava, Jakub Kochanowski, Daniel Pliński, Tomas Rousseaux, Paweł Woicki – Michał Żurek (libero) oraz Adrian Buchowski, Mateusz Kańczok, Blake Scheerhoorn.

BBTS: Mariusz Gaca, Bartosz Janeczek, Oleg Krikun, Harrison Peacock, Wojciech Siek, Wiaczesław Tarasow – Przemysław Czauderna (libero) oraz Jakub Bucki, Bartosz Cedzyński, Jarosław Macionczyk, Tomasz Piotrowski.

2017-10-07: Łuczniczka Bydgoszcz – MKS Będzin 0:3 (21:25, 22:25, 19:25)

Łuczniczka: Henrique Batagim, Michał Szalacha, Paweł Gryc, Metodi Ananiew, Wojciech Jurkiewicz, Eduardo Goas – Adam Kowalski (libero) oraz Bartosz Filipiak, Piotr Sieńko, Jakub Rohnka, Kacper Bobrowski.

MKS: Łukasz Kozub, Marcin Waliński, Artur Ratajczak, Rafael Araujo Rodrigues, Zlatan Jordanow, Bartłomiej Grzechnik – Michał Potera (libero) oraz Jonah Seif, Michał Potera (libero), Mateusz Kowalski, Matej Kok.

2017-10-08: Jastrzębski Węgiel - PGE Skra Bełchatów 3:1 (25:21, 23:25, 27:25, 25:20)

Jastrzębski Węgiel: Damian Boruch, Salvador Hidalgo Oliva, Lukas Kampa, Grzegorz Kosok, Maciej Muzaj, Rodrigo Quiroga – Jakub Popiwczak (libero) oraz Jason De Rocco, Wojciech Sobala.

PGE Skra: Bartosz Bednorz, Patryk Czarnowski, Milad Ebadipour, Srecko Lisinac, Grzegorz Łomacz, Mariusz Wlazły – Kacper Piechocki (libero) oraz Marcin Janusz, Karol Kłos, Robert Milczarek, Nikołaj Penczew, Szymon Romać.

2017-10-08: Cerrad Czarni Radom – Espadon Szczecin 1:3 (26:28, 16:25, 25:21, 26:28)

Cerrad Czarni: Kamil Droszyński, Tomasz Fornal, Norbert Huber, Dmytro Teremienko, Jakub Ziobrowski, Wojciech Żaliński – Dustin Watten (libero) oraz Michał Filip, Kamil Kwasowski, Michał Ostrowski.

Espadon: Justin Duff, Bartosz Gawryszewski, Mateusz Malinowski, Jeffrey Menzel, Eemi Tervaportti, Marcin Wika – Dawid Murek (libero) oraz Marcin Jaskuła, Adrian Kacperkiewicz, Tomasz Kowalski, Adrian Mihułka, Michał Ruciak.