Polpharma Starogard Gdański – Trefl Sopot. Transmisja w Polsacie Sport Extra

Zacięty mecz drużyn z ambicjami. Polpharma, która w zeszłym roku grała w play off, marzy nawet o półfinale. Trefl też może w wyrównanej lidze powalczyć o awans do fazy pucharowej. Poniedziałkowe spotkanie to może być pierwsza weryfikacja ambicji obu zespołów. Transmisja meczu w Polsacie Sport Extra.

Do Starogardu Gdańskiego po kilku latach wrócił trener Milija Bogicević. Dla kibiców Polpharmy to jasny znak, że walka idzie o wielkie cele. Właśnie pod wodza Serba  drużyna z Kociewia odniosła największy w historii sukces. Siedem lat temu zdobyła brązowy medal. A Bogicević został wybrany najlepszym trenerem Polskiej Ligi Koszykówki.

Polpharma zaczęła sezon z wysokiego C. W Szczecinie nikt chyba nie spodziewał się tak jednostronnego widowiska. Goście po pierwszej kwarcie prowadzili 10 punktami, w połowie przewaga wzrosła do 24 oczek. Po przerwie Polpharma trochę zwolniła, ale ostatecznie wygrała z Kingiem 87:66.

Świetne zawody zagrał doświadczony rozgrywający Marcin Flieger, który rzucił 18 punktów i miał sześć asyst. Cała drużyna świetnie rzucała za trzy – miała 57 procent skuteczności.

Do tego zespól z Kociewia pokazał, że ma zrównoważony skład. W meczu z Treflem aż 5 zawodników rzuciło ponad 10 punktów.
Trefl ma na koncie porażkę, z której jednak zbyt daleko idących wniosków wyciągnąć się nie da. Sopocianie podejmowali mistrza. I zagrali nieźle, przegrali ze Stelmetem tylko siedmioma punktami.

Zespół z Trójmiasta mimo braku awansu do play off pozostawił trenera Marcina Klozińskiego, w składzie pozostali dwaj najbardziej doświadczeni zawodnicy Artur Mielczarek oraz Filip Dylewicz. W drużynie drugi rok zagra Nikola Marković.

Do Sopotu ściągnięty został znany z gry w kilku polskich klubach Brandon Brown. Wcześniej rozgrywający występował w Szczecinie, Tarnobrzegu i Zgorzelcu. Ciekawy jest też młody zaciąg z Michałem Kolendą, który Stelmetowi rzucił 18 punktów, jego bratem 18 –letni Łukaszem, czy 17-letnim Sebastianem Waldą.

Poniedziałkowy mecz Polpharma Starogard Gdański - Trefl Sopot od godz. 17.50 pokaże Polsat Sport Extra.