Rosjanie zachwyceni Nawałką! "Przychodzi do zawodników w koszmarach"

Piłka nożna

Reprezentacja Polski awansowała na rosyjski mundial, co nie przeszło bez echa także w ojczyźnie przyszłorocznego turnieju. Rosyjskie media twierdzą, że selekcjoner Adam Nawałka jest równie ważny dla kadry co jej gwiazda, Robert Lewandowski.

Rosjanie rozpoczęli artykuł niecodziennie: trener, który sprzedawał kosmetyki jedzie na mundial. W rosyjskich mediach pojawił się obszerny artykuł poświęcony awansowi Polaków na MŚ 2018, a na pierwszy plan wysunął się - o dziwo - wcale nie Robert Lewandowski. "Selekcjoner jest dla Polaków równie ważny co Lewandowski".
 
Rosyjski "Championat" jest zachwycony stylem pracy naszego selekcjonera.
 
- Od pierwszego dnia pracy jako selekcjoner zaczął motywować swoich zawodników jak nikt inny. Nie rozmawiał z dziennikarzami poza konferencjami prasowymi. Uwielbia swój obraz "trenera zamkniętego". Nawałka to wielki fan analizy taktycznej. Kiedy Polacy zapewnili sobie awans na Euro po meczu z Irlandią, sztab szkoleniowy pojechał do związku by analizować mecz. Piłkarze otwierali szampany i się bawili, sztab Nawałki analizował mecz do 4:30. Wyrobił sobie łatkę dyktatora, który przychodzi do zawodników w ich koszmarach. 
 
Pod koniec roku selekcjoner miał już gotowy szczegółowy raport na temat zespołów występujących na Euro. Przygotował wiele wariantów.
 
Ulubionym trenerem i wzorem Nawałki jest Fabio Capello. Jest wielkim fanem włoskiej kultury, futbolu i stylu życia. Kiedy obejmował Polskę, byliście na 70. miejscu w rankingu FIFA. Teraz Biało-Czerwoni są na szóstej lokacie i będą losowani z pierwszego koszyka. Metody Nawałki działają.
 
Rozmowa z Nawałką po zakończeniu meczu z Czarnogórą w załączonym materiale wideo.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze