El. MŚ 2018: Francja wygrała i przypieczętowała awans na mundial

Francja dopełniła formalności i wygrała z Białorusią 2:1. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie. Zwycięstwo przypieczętowało udział "Trójkolorowych" w mistrzostwach świata 2018 w Rosji.

Przed meczem było wiadomo, że Francja w najgorszym przypadku zakończy eliminacje na drugim miejscu w grupie A, premiowanym udziałem w barażach. Białorusini nie mieli żadnych szans na awans.

Już od pierwszej minuty Francuzi atakowali Białorusinów wysokim pressingiem. Co chwilę konstruowali nowe akcje zagrażające bramce gości. W 19. minucie po raz pierwszy blisko zdobycia bramki był Raphael Varane. Po jego uderzeniu głową Sergei Chernik musiał sparować piłkę nad poprzeczkę. Niecałe 10 minut później Blaise Matuidi podał idealnie pod nogi Antoine Griezmanna. Piłkarz Atletico Madryt bez wahania oddał strzał po długim słupku pokonując bramkarza gości.

Ten sam piłkarz przejął niedokładne podanie jednego z Białorusinów na ich połowie i dograł w pole karne. W dobrym miejscu znalazł się Olivier Giroud i podwyższył wynik na 2:0. Piłkarze Ihara Krywuszenki nie zamierzali się jednak poddać. Minutę przed końcem pierwszej połowy centrę Yurija Kovaleva przeciął Anton Saroka i pokonał Hugo Llorisa dając swojej drużynie bramkę kontaktową.

W 65. minucie idealną sytuację na wyrównanie mieli Białorusini. Saroka w stuprocentowej sytuacji fatalnie spudłował. Do końca meczu żadna z drużyn nie stworzyła ani jednej groźnej akcji.

Francuzi finalnie okazali się najlepszą drużyną grupy A i wywalczyli bezpośredni awans na mundial w Rosji.

Francja - Białoruś 2:1 (2:1)
Bramki: Griezmann 27, Giroud 33 - Saroka 44

Żółte kartki: Djibril Sidibe - Nikita Korzun, Sergei Matveichik, Maksim Volodko

Francja: Hugo Lloris - Djibril Sidibe, Raphaël Varane, Samuel Umtiti, Lucas Digne - Kingsley Coman (61 Kylian Mbappe), Corentin Tolisso, Blaise Matuidi, Thomas Lemar (83 Dimitri Payet) - Olivier Giroud, Antoine Griezmann (78 Moussa Sissoko)

Białoruś: Sergei Chernik - Sergei Matveichik, Aleksei Yanushkevich (46 Aleksandr Sachivko), Sergei Politevich, Maksim Volodko - Stanislav Dragun, Nikita Korzun (79 Artem Bykov) - Aleksandr Karnitski - Yuri Kovalev (65 Maksim Skavysh), Anton Saroka, Igor Stasevich