El. MŚ 2018: "Polskie gole" w meczu Łotwa - Andora

We wtorkowy wieczór Łotwa wygrała u siebie z Andorą 4:0. Trzy z czterech goli dla gospodarzy zdobyli grający w Ekstraklasie Igors Tarasovs, a także występujący w Nice 1 Lidze Valērijs Šabala.

Obie drużyny znajdowały się przed spotkaniem na dnie grupy B, rywalizowały więc jedynie o to, by nie zająć w niej ostatniego miejsca.

Bilans wcześniejszych spotkań tych ekip zdecydowanie przemawiał za podopiecznymi Aleksandrsa Starkovsa. Łotysze wygrali wszystkie rozegrane dotąd spotkania. Andora sprawiła w tych eliminacjach niemałą sensację, pokonując w czerwcu reprezentację Węgier.

Wynik w 11. minucie spotkania otworzył Davis Ikaunieks. Ładnym crossowym podaniem obsłużył go Glebs Kļuškin. Kolejne dwa gole, w 19. i 59. minucie, strzelił Valērijs Šabala. Napastnik Podbeskidzia najpierw skutecznie wykorzystał przerzut na dalszy słupek bramki Josepa Gomesa, a potem wykończył prostopadłe podanie Kasparsa Dubry. Przy czwartej bramce dla Łotwy ponownie asystował Glebs Kļuškin. Zdobył ją stoper Śląska Wrocław Igors Tarasovs.

Łotwa - Andora 4:0

Bramki: Ikaunieks 11, Sabala 19, 59, Tarasovs 63

Łotwa: Andris Vaņins - Vladislavs Gabovs (65. Aleksejs Visnakovs), Nikita Kolesovs, Kaspars Dubra, Igors Tarasovs, Aleksandrs Solovjovs - Glebs Kluskins (81. Daniils Ulimbasevs), Davis Indrans, Cristian Damian Torres - Davis Ikaunieks (71. Roberts Uldrikis), Valerijs Sabala

Andora: Josep Gomes - Jesus Rubio, Ildefons Lima, Max Llovera Marc Garcia - Ludovic Clemente (63. Alexandre Martinez), Marc Rebes, Emili Garcia, Marcio Vieira (87. Gabi Riera) - Marc Pujol, Jordi Aláez (83. Juli Sanchez)