El. MŚ 2018: Portugalia - Szwajcaria. Transmisja w Polsacie Sport

Piłka nożna

Decydujący mecz o pierwsze miejsce w grupie B między Portugalią (24 pkt), która po jednym przegranym meczu w eliminacjach, znajduje się na drugim miejscu, a Szwajcarią (27 pkt). Bezpośredni awans do MŚ 2018 gwarantuje Portugalczykom jedynie wygrana, zaś remis czy przegrana spowoduje, że drużyna prowadzona przez Cristiano Ronaldo będzie musiała walczyć o udział w mundialu w meczach barażowych. Transmisja meczu w Polsacie Sport!

Sytuacja w gr. B jest niecodzienna, gdyż Szwajcaria, która nie przegrała dotychczas ani jednego meczu, ponosząc dziś porażkę straci możliwość bezpośredniego awansu do mistrzostw świata 2018 rozgrywanych w Rosji. Jest to możliwe tylko w przypadku, gdy Portugalczykom uda się wygrać. Wtedy zrównają się punktami z Helwetami, a dzięki lepszemu stosunkowi bramek będą mogli wyjść z grupy z "bezpiecznego" pierwszego miejsca.

Na korzyść ubiegłorocznych mistrzów Europy jest fakt rozgrywania meczu przed własną publicznością, na Estadio da Luz w Lizbonie. Kibice na pewno będą nieśli swoją drużynę ku wygranej, lecz nie będzie to łatwe do zrobienia, gdyż Szwajcarzy prawdopodobnie będą próbowali zagrać na "zero" z tyłu, stawiając na mocną obronę, co zmusi podopiecznych Fernando Santosa do kombinacyjnej gry.

Na uwagę zasługuje również fakt, że podrażniony może być Cristiano Ronaldo, którego Robert Lewandowski wyprzedził w kwalifikacji strzelców eliminacji MŚ 2018. Ostatnio zdobywca Złotej Piłki nie jest najskuteczniejszy w lidze hiszpańskiej, gdzie Lionel Messi "odjechał" mu na jedenaście bramek, więc Portugalczyk będzie próbował poprawić sobie humor zdobywając kolejne bramki w meczu ze Szwajcarami. Ostatni pojedynek pomiędzy Szwajcarią, a Portugalią zakończył się wynikiem 2:0.

Starcie o pierwsze miejsce w grupie B już dziś o 20:45 w Polsacie Sport!

en, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie