Isco o krok od tragedii? Kibic chciał zaatakować go nożem!

Piłka nożna
Isco o krok od tragedii? Kibic chciał zaatakować go nożem!
fot. PAP

Mało brakowało, a po meczu Izrael - Hiszpania w eliminacjach mistrzostw świata 2018 doszłoby do tragedii. Sześciu nastolatków wbiegło na murawę w Jerozolimie. Jeden z nich wyraźnie zmierzał w kierunku Isco. Zagraniczne media podają, że miał przy sobie nóż. Izraelczycy częściowo dementują informacje.

Hiszpanie w poniedziałek pokonali Izraelczyków 1:0. Po ostatnim gwizdku miało miejsce niecodzienne zdarzenie. Na boisko wbiegło sześciu młodych mężczyzn. Jeden z nich jako cel obrał sobie Hiszpana Isco. Według zagranicznych mediów miał przy sobie nóż. Na szczęście dla piłkarza, Izraelczyk zgubił go po drodze. Jak podaje "Times of Israel" policjantom udało się go złapać.

Dyrektor komunikacji w Izraelskiej Federacji Piłkarskiej zaprzecza takiej wersji zdarzeń. - Według wszelkich informacji, jakie posiadamy, nie ma żadnych zeznań, ani dowodów na to, żeby ktoś miał nóż. Wciąż nie znamy pochodzenia tej wiadomości, ale to kłamstwo - powiedział dla portalu marca.com.

Rzecznik izraelskiej policji zapewnia, że nie doszło do zagrożenia bezpieczeństwa, a wszystkie standardy ochrony zostały zachowane. Wszyscy, którzy wtargnęli na boisko, zostali aresztowani. Przy żadnym z napastników nie znaleziono noża.

Sam piłkarz po wylądowaniu w Hiszpanii skomentował sytuację. Stwierdził, że nie widział, aby napastnik posiadał jakąkolwiek broń.

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie