Lubański: Milik już nie wróci do pełnej sprawności

Piłka nożna

Włodzimierz Lubański jeszcze kilka dni temu był rekordzistą reprezentacji Polski pod kątem liczby zdobytych bramek, jednak wyprzedził go Robert Lewandowski. W rozmowie z Romanem Kołtoniem legendarny napastnik wziął jednak pod lupę Arkadiusza Milika, który jest świetnym uzupełnieniem Roberta. - Mówię z własnego doświadczenia: niestety po tych kontuzjach nie będzie już miał tej sprawności, co kiedyś - powiedział.

Lubański przed laty ustanowił rekord 48 zdobytych bramek w koszulce z orzełkiem na piersi. Przedwcześnie musiał jednak zrezygnować z gry w kadrze i perspektywicznej kariery ze względu na kontuzję więzadła krzyżowego. Może więc z własnego doświadczenia odnieść się do kontuzji Milika. Legenda ma dla nas kiepskie wieści...
 
Roman Kołtoń: Dwie kontuzje Arka, dwa zniszczone kolana w ciągu roku. Wiązadło w lewym kolanie w październiku zeszłego roku, a teraz uszkodzona prawa noga. To jest dramat Arka?
 
Włodzimierz Lubański: Absolutnie. Ja troszeczkę znam ten ból, bo w pełni dyspozycji i chęci gry w reprezentacji kraju następuje taka tragedia, dramat młodego sportowca. To jest bardzo trudne do przetrawienia, wyobrażam sobie jaki dla niego to jest cios. Mogę z pewnością powiedzieć, że jego sprawność fizyczna już nigdy nie będzie taka sama. Mimo całej współczesnej medycyny. Będą tak jak w moim przypadku pewne ograniczenia ruchowe, które się rekompensuje innymi ruchami, jednak nie jest to już ta sama sprawność co przed kontuzją.
 
Czy Milik ma szansę wyzdrowieć na tyle, aby na MŚ 2018 w Rosji wyjść u boku Roberta?
 
Życzę mu tego, bo to jest bardzo pozytywny chłopak. Od początku Arek robił regularny postęp, stał się doskonałym uzupełnieniem Roberta, jednak wskutek kolejnej kontuzji będzie o to niezwykle ciężko.
 
***
 
Arkadiusz Milik doznał poważnej kontuzji w meczu Napoli ze SPAL w ramach Serie A, przez co nie mógł pomóc reprezentacji w dwóch ostatnich meczach el. MŚ 2018. Reprezentanci Polski wsparli kontuzjowanego kolegę zakładając okazjonalne koszulki przed meczem z Armenią "Arek, czekamy na ciebie".
 
Rozmowa z Włodzimierzem Lubańskim na temat Milika w załączonym materiale wideo.
RK, ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie