Tarasiewicz był w przeszłości znakomitym piłkarzem. Swoje pierwsze kroki stawiał w Śląsku Wrocław. Co ciekawe, do dziś jest najskuteczniejszym zawodnikiem tego klubu. Ma również doświadczenie w grze poza granicami kraju. Występował w wielu szwajcarskich, francuskich, a także norweskich klubach. Wielokrotnie reprezentował Polskę. W biało-czerwonych barwach zagrał 58 razy zdobywając dziewięć bramek.

Kariera trenerska Tarasiewicza zaczęła się w 2004 roku. W pierwszym sezonie wprowadził Śląsk Wrocław do drugiej ligi. Po dwóch latach przeszedł do Jagiellonii Białystok, gdzie spędził jeden sezon. W 2007 roku wrócił do Wrocławia i awansował ze Śląskiem do ekstraklasy. Pierwsze lata w najwyższej klasie rozgrywkowej nie należały do najlepszych, więc szkoleniowiec odszedł do ŁKS-u Łódź.

 

Kolejnym sukcesem 55-letniego trenera było wprowadzenie Pogoni Szczecin do ekstraklasy w sezonie 2012/2013. W roku 2013 podpisał kontrakt z Zawiszą Bydgoszcz zastępując nie kogo innego, jak Szatałowa. Pod jego wodzą Zawisza również awansowała do najwyższej polskiej ligi. Nie było to jednak jego jedyne osiągnięcie. Rok później zdobył z drużyną z Bydgoszczy historyczny, pierwszy Puchar Polski. Ostatnie lata spędził kolejno w Koronie Kielce i Miedzi Legnica.

Asystentem trenera Tarasiewicza będzie Waldemar Tęsiorowski. Jutro odbędzie się pierwszy trening pod okiem nowego szkoleniowca.