Fognini może być wykluczony z dwóch turniejów Wielkiego Szlema

Tenis
Fognini może być wykluczony z dwóch turniejów Wielkiego Szlema
fot. PAP

Fabio Fognini może być wykluczony z dwóch turniejów wielkoszloemowych za obrazę sędzi prowadzącej jego mecz w tegorocznym US Open. Karę orzeczono w zawieszeniu. Zostanie ona zastosowana, jeśli włoski tenisista popełni kolejne przewinienie przed końcem 2019 r.

Ponadto Komitet Wielkiego Szlema ukarał Fogniniego grzywną 96 tys. dolarów, zaznaczając, że będzie ona zmniejszona o połowę, jeśli zawodnik nie da podstaw do nałożenia sankcji w ciągu dwóch następnych sezonów.

 

W ubiegłym miesiącu w pierwszej rundzie US Open Fognini niespodziewanie przegrał z rodakiem Stefano Travaglią 4:6, 6:7 (8-10), 6:3, 0:6. Podczas tego spotkania dopuścił się "poważnej obrazy" względem głównej sędzi, za co zapłacił już karę 24 tys. dolarów.

 

Włoch przeprosił wtedy za swoje zachowanie, a w środę oświadczył, że akceptuje karę nałożoną nań przez Komitet Wielkiego Szlema i nie będzie się odwoływać.

 

30-letni tenisista znany jest z porywczości oraz impulsywności na korcie. Za swoje wybuchy złości podczas wygranego przez niego meczu pierwszej rundy Wimbledonu w 2014 roku został ukarany grzywną 27,5 tys. dolarów.

o.s, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze