Futsalowy Puchar UEFA: Minimalna wygrana mistrza Polski

Piłka nożna
Futsalowy Puchar UEFA: Minimalna wygrana mistrza Polski
fot.Cyfrasport

Futsalowy mistrz Polski Rekord Bielsko-Biała pokonał Georgians Tbilisi 1:0 (1:0) w swoim drugim meczu rozgrywanego w Bratysławie turnieju rundy głównej Pucharu UEFA.

Jedynego gola zdobył Michał Kubik w 17. minucie. W drugim wieczornym spotkaniu turnieju Slovan Bratysława zagra z mistrzem Holandii 't Knooppunt Amsterdam.

 

Bielszczanie zaczęli udział w zawodach od wtorkowej porażki ze Slovanem 2:5 (2:3), a w piątek na zakończenie zmierzą się z Holendrami.

 

Rekord w sierpniu wygrał z kompletem zwycięstw turniej eliminacyjny w duńskim Svendborgu. Tam zespół trenera Andrzeja Szłapy rozgromił północnoirlandzki Belfast United 20:3, później pokonał grecki zespół Doukas SAC 4:0 i Kopenhaga Futsal 6:3.

 

Drużyna z Amsterdamu też przebijała się do rundy elitarnej w eliminacjach. Pozostałe dwie ekipy były rozstawione. Zwycięzcy październikowych zawodów awansują do rundy elitarnej z udziałem 16 drużyn, które zostaną podzielone na cztery grupy. Ostatnim etapem zmagań będzie kwietniowy Final Four. W sumie do rywalizacji w tej edycji pucharu zgłosiła się rekordowa liczba 56 drużyn.

o.s, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze