Właściciel tomorrow.gg: Dziś łatwiej prowadzić klub esporotwy niż 10 lat temu

E-sport

Podczas Pucharu Polski Cybersport przed naszą kamerą pojawił się Mikołaj Pecko, współwłaściciel uczestniczącego w turnieju tomorrow.gg. Opowiedział nam o starcie nowego projektu czy działalności w środowisku esportowym w starych czasach UF Gaming.

Szymon Groenke, Polsat Sport: Wczoraj obserwowałeś, jak twoi podopieczni dotarli do finału, który rozgrywali na wielkiej scenie Pucharu Polski Cybersport. Jakie to uczucie?

Mikołaj Pecko, tomorrow.gg: Wyśmienite. Na pewno jestem bardzo zadowolony ze swoich graczy. Dla mnie to był wielki sukces, że oni się tu w ogóle pojawili. Oczywiście, myślę, że gracze odczuwają mały niedosyt. Zawsze po przegranej trochę boli. Mam jednak nadzieję – i tego im życzę – że po turnieju stwierdzą, że to był dobry wynik.

SG: Kilka dni przed rozpoczęciem Pucharu Polski Cybersport ogłosiliście swoją działalność. Dlaczego zdecydowaliście się wystartować z tym projektem?

MP: Esport to moja pasja. Pracowałem w tym środowisku już dziesięć lat temu. Od kilku lat starałem się wrócić, obserwowałem, szukałem tego momentu na powrót. Stwierdziłem, że teraz albo nigdy, więc wystartowałem z projektem organizacji esportowej. Tak się złożyło, że mieliśmy okazję wsparcia naszych zawodników w przyjeździe do Poznania i pojawiliśmy się tu z naszą reprezentację

SG: No właśnie, dziesięć lat temu działałeś w UF Gaming. Trudniej dzisiaj współtworzyć organizację esportową czy może wręcz przeciwnie – okoliczności są sprzyjające?

MP: Z mojej perspektywy w dzisiejszych czasach łatwiej jest prowadzić taką organizację. Po pierwsze, pamiętam ten okres i były to czasy ograniczonego dostępu do Internetu, ograniczonego dostępu do profesjonalnego sprzętu komputerowego. Dzisiaj jest to powszechnie dostępne. Wszyscy są w stanie zaangażować się w esport w każdym momencie jako widz czy jako gracz. Dodatkowo były to czasy kryzysu finansowego, więc rubryka esport zniknęła z budżetów większości firm. Dzisiaj tego kapitału jest zdecydowanie więcej. W momencie działalności UF Gaming, osoby, które współtworzyły wiele projektów, działały głównie hobbystycznie. Teraz – za sprawą tego kapitału – jesteśmy w stanie kreować profesjonalistów na rynku, którzy zajmują się tym z pasji, ale przy okazji mogą na tym zarobić.

Szymon Groenke, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie