Dookoła Turcji: Ulissi liderem, Przemysław Niemiec w czołówce

Włoch Diego Ulissi (UAE Team Emirates) wygrał w piątek w Selcuk czwarty etap kolarskiego wyścigu Dookoła Turcji. Na mecie, znajdującej się na szczycie wzniesienia, wyprzedził o 5 sekund Jespera Hansena (Dania/Astana). Dziewiąty był Przemysław Niemiec (UAE).

Ulissi objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej i ma 12 sekund przewagi nad Hansenem oraz 24 nad Włochem Fausto Masnadą (Androni). Przemysław Niemiec awansował do czołowej dziesiątki, na dziewiąte miejsce, i traci do swego kolegi z ekipy 47 sekund.

Losy bardzo długiego (204 km) etapu rozstrzygnęły się na trudnym, finałowym podjeździe. Przez długi czas tempo prowadzącej, kilkunastoosobowej grupki dyktował Niemiec. Odpadali z niej stopniowo kolejni kolarze, a na kilometr przed metą zaatakował Ulissi. Zostawił za plecami "wymęczonych" przez Przemysława Niemca rywali i samotnie minął linię mety. Polak był na mecie dziewiąty tracąc do zwycięskiego Włocha 34 sekundy.

Najlepszy z kolarzy polskiej grupy CCC Sprandi Polkowice Mateusz Taciak finiszował na 23. pozycji 1.24 za zwycięzcą.

Dookoła Turcji ma najwyższą kategorię UCI, ale na starcie w Alanyi stanęły tylko cztery grupy World Tour. Pierwotnie miał się odbyć wiosną, jednak z powodu kłopotów organizacyjnych przeniesiono go na końcówkę sezonu. Sześcioetapowe zawody zakończą się w niedzielę w Stambule.