Dzisiaj zespoły poznały swoich przeciwników w rundzie kwalifikacyjnej – w siedzibie Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej w Luksemburgu odbyło się losowanie grup we wszystkich czterech kategoriach wiekowych. To właśnie w tych zawodach rozkwitają kolejne pokolenia gwiazd europejskiej siatkówki - część krajów będzie dążyć do umocnienia swojej wiodącej pozycji, a inne są zdeterminowane, aby dołączyć do elity kontynentu i pokazać efekty programów rozwijających tę dyscyplinę.Mistrzostwa Europy Kobiet do lat 17 - 2018 #EuroVolleyU17WDo udziału w turnieju zgłosiło się 30 drużyn - turniej główny odbędzie się w Sofii i Samokowie w Bułgarii od 13 do 21 kwietnia.

Gospodarze mają zagwarantowany udział w turnieju głównym, pozostałe 29 reprezentacji zacznie walkę o prawo gry w Bułgarii w rundzie kwalifikacyjnej w pierwszy weekend stycznia 2018. Drużyny zostały podzielone na pięć grup po cztery zespoły i trzy grupy składające się z trzech zespołów - zwycięzcy grup i trzy zespoły z drugiego miejsca z najlepszymi wynikami awansują do turnieju głównymi. Dla porównania wyników drużyn z grup z trzema i czteroma zespołami, wyniki osiągnięte z najsłabszą drużyną w grupie składającej się z czterech zespołów nie będą brane pod uwagę.

Grupa A: Rumunia (gospodarz), Belgia, Szwecja, Szwajcaria

Grupa B: Włochy (gospodarz), Polska, Chorwacja, Austria

Grupa C: Czechy (gospodarz), Hiszpania, Islandia, Słowenia

Grupa D: Rosja (gospodarz), Finlandia, Francja

Grupa E: Holandia, Serbia (gospodarz), Estonia

Grupa F: Grecja, Ukraina (gospodarz), Łotwa

Grupa G: Turcja, Węgry (gospodarz), Portugalia, Słowacja

Grupa H: Białoruś, Dania, Niemcy (gospodarz), Islandia.

Przy losowaniu grup brano pod uwagę klasyfikację końcową Mistrzostw Europy U16 Kobiet 2017.Mistrzostwa Europy Mężczyzn do lat 18 - 2018 #EuroVolleyU18MDo udziału w tych rozgrywkach również zgłosiło się 30 krajów, Czechy oraz Słowacja będą gospodarzami turnieju finałowego, który odbędzie się od 7 do 16 kwietnia 2018 roku w Zlinie i Puchovie. Czeski Zlin będzie gościł oba półfinały, finały i mecze o miejsca 5-8.

Czechy i Słowacja są pewne występu w głównym turnieju, a 28 zespołów będzie walczyło w eliminacjach zaplanowanych na pierwszy weekend stycznia 2018. Drużyny zostały podzielone na siedem grup, po cztery zespoły - zwycięzcy wszystkich grup oraz trzy drużyny z drugiego miejsca z najlepszym wynikiem zakwalifikują się do turnieju głównego

Grupa A: Grecja (gospodarz), Hiszpania, Łotwa, Portugalia

Grupa B: Turcja, Ukraina (gospodarz), Węgry, Gruzja

Grupa C: Włochy (gospodarz), Finlandia, Dania, Szwajcaria

Grupa D: Białoruś, Serbia, Rumunia (gospodarz), Izrael

Grupa E: Bułgaria (gospodarz), Holandia, Francja, Szwecja

Grupa F: Rosja (gospodarz), Polska, Cypr, Słowenia

Grupa G: Belgia, Estonia, Niemcy (gospodarz), Austria

Przy losowaniu grup brano pod uwagę klasyfikację końcową Mistrzostw Europy U17 Mężczyzn 2017.Mistrzostwa Europy Kobiet do lat 19 - 2018 #EuroVolleyU19WAż 34 kraje zgłosiły się do udziału w tych rozgrywkach. Turniej główny odbędzie się w Albanii od 1 do 9 września 2018 (miasta nie zostały jeszcze potwierdzone).

Eliminacje rozpoczną się w dniach 11-14 stycznia dwoma turniejami - w jednym zmierzą się cztery drużyny, w drugim trzy - rozegrane w systemie każdy z każdy, a zwycięzca turnieju zakwalifikuje się do drugiej rundy eliminacji.

Grupa 1: Szwecja, Ukraina (gospodarz), Cypr, Islandia

Grupa 2: Izrael, Białoruś, Czarnogóra (gospodarz)

Druga runda eliminacji zaplanowana jest na 26-29 kwietnia 2018, zespoły zostały podzielone na siedem grup po cztery drużyny. Zwycięzcy grup bezpośrednio awansują do turnieju głównego, a wszystkie zespoły sklasyfikowane na drugim miejscu oraz jedna drużyna z trzeciego miejsca z najlepszym wynikiem zagrają w trzeciej fazie kwalifikacji, którą zaplanowano na koniec czerwca-początek lipca, wówczas będą stworzone dwie grupy po cztery zespoły. Zwycięzca oraz zespół z drugiego miejsca z obu grup awansują do turnieju głównego.

Grupa A: Serbia (gospodarz), Holandia, Węgry, Dania

Grupa B: Rosja (gospodarz), Słowenia, Finlandia, zwycięzca Grupy 1

Grupa C: Włochy (gospodarz), Czechy, Austria, Norwegia

Grupa D: Bułgaria, Estonia, Grecja (gospodarz), Szwajcaria

Grupa E: Turcja, Chorwacja, Słowacja (gospodarz), Hiszpania

Grupa F: Belgia, Francja, Rumunia (gospodarz), zwycięzca grupy 2

Grupa G: Polska, Niemcy (gospodarz), Łotwa, Portugalia.

Przy losowaniu grup brano pod uwagę klasyfikację końcową Mistrzostw Europy U19 Kobiet 2017.Mistrzostwa Europy Mężczyzn do lat 20 - 2018 #EuroVolleyU20MDo udziału w rozgrywkach zgłosiło się 31 krajów. Turniej główny odbędzie się w Holandii i Belgii od 14 do 22 lipca w Hadze, Ede i Kortrijk.

Eliminacje zaplanowano na 26-29 kwietnia 2018, utworzono pięć grup po cztery drużyny o trzy z trzema zespołami. Zwycięzcy grup kwalifikują się bezpośrednio do turnieju głównego. Zespoły z drugiego miejsca zmierzą się w kolejnej rundzie eliminacji, którą zaplanowano na koniec czerwca-początek lipca, drużyny będą podzielone na dwie grupy po cztery zespoły w każdej, a zwycięzcy grup i zespoły sklasyfikowane na drugim miejscu zdobędą awans do turnieju głównego.

Grupa A: Włochy (gospodarz), Bułgaria, Hiszpania, Szwajcaria

Grupa B: Rosja (gospodarz), Estonia, Węgry, Izrael

Grupa C: Czechy (gospodarz), Dania, Finlandia

Grupa D: Francja, Słowenia, Łotwa, Czarnogóra (gospodarz)

Grupa E: Niemcy, Rumunia (gospodarz), Austria, Szwecja

Grupa F: Serbia (gospodarz), Portugalia, Norwegia

Grupa G: Turcja, Słowacja (gospodarz), Grecja

Grupa H: Polska, Ukraina (gospodarz), Chorwacja, Białoruś

Przy losowaniu grup brano pod uwagę klasyfikację końcową Mistrzostw Europy U20 Mężczyzn 2017.