Puchar UEFA: Mistrz Polski bez awansu

Piłka nożna
Puchar UEFA: Mistrz Polski bez awansu
fot. Cyfrasport

Futsalowy mistrz Polski Rekord Bielsko-Biała przegrał z holenderskim 't Knooppunt Amsterdam 1:3 (1:1) w swoim trzecim, ostatnim meczu rozgrywanego w Bratysławie turnieju rundy głównej Pucharu UEFA i pożegnał się rozgrywkami.

Bramkę dla Rekordu zdobył Michal Seidler (19).

W pierwszej połowie piłkarze Rekordu mieli trochę pecha, bowiem po ich strzałach piłka raz odbiła się od słupka, raz od poprzeczki. Po zmianie stron słupki ratowały bramkarzy obu zespołów. Skuteczniejsi okazali się mistrzowie Holandii, którzy zdobyli dwa gole. Przy stanie 1:3 trener polskiej drużyny Andrzej Szłapa wycofał bramkarza, ale wyniku to nie zmieniło, mimo kilku dobrych okazji.

W wieczornym spotkaniu kończącym turniej jego gospodarz Slovan Bratysława pokonał gruziński Georgians Tbilisi 7:0 (3:0).

Bielszczanie zaczęli udział w zawodach od wtorkowej porażki ze Slovanem 2:5 (2:3), potem pokonali mistrza Gruzji 1:0 (1:0). Po dwóch dniach turnieju sytuacja w grupie była zawikłana, bowiem wszystkie cztery drużyny zgromadziły po trzy punkty, bielszczanie, by myśleć o awansie, musieli wygrać.

Rekord w sierpniu wygrał z kompletem zwycięstw turniej eliminacyjny w duńskim Svendborgu. Tam zespół Szłapy rozgromił północnoirlandzki Belfast United 20:3, później pokonał grecki zespół Doukas SAC 4:0 i Kopenhaga Futsal 6:3.

Drużyna z Amsterdamu też przebijała się do rundy elitarnej w eliminacjach. Pozostałe dwie ekipy były rozstawione. Zwycięzcy październikowych zawodów awansują do rundy elitarnej z udziałem 16 drużyn, które zostaną podzielone na cztery grupy. Ostatnim etapem zmagań będzie kwietniowy Final Four. W sumie do rywalizacji w tej edycji pucharu zgłosiła się rekordowa liczba 56 drużyn.

Tabela końcowa:
 
                      M    P   Bramki
1. 't Knooppunt  3    6    10-7
2. Slovan          3    6    16-8
3. Rekord          3    3     4-8
4. Georgians      3    3     2-9

AŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze