Gdzie zamieszkamy podczas MŚ 2018? Dwie opcje Nawałki

Piłka nożna
Gdzie zamieszkamy podczas MŚ 2018? Dwie opcje Nawałki
fot. PAP

Selekcjoner reprezentacji Polski stoi przed poważnym wyborem. Zaraz po ogłoszeniu grup mistrzostw świata 2018 (1 grudnia), Adam Nawałka ma ogłosić wybór bazy, w której biało-czerwoni będą stacjonować podczas turnieju. Jak informuje "Przegląd Sportowy", na ten moment opcje są dwie: Kazań oraz Soczi. Nawałka wybrał te dwa miasta spośród 67 propozycji.

Nie umniejszając innym względom, przy wyborze bazy na tego typu turniejach najważniejsze wydaje się być położenie ośrodka, a konkretnie - odległości dzielące go od miast, w których będą rozgrywane mecze. Logiczne więc jest, że Nawałka dokona wyboru dopiero wtedy, gdy wszystko będzie już jasne. Teraz można jedynie stwierdzić, ktore miasto - Kazań czy Soczi - jest bardziej atrakcyjne "komunikacyjnie".

 


Jak widać na pierwszy rzut oka, Kazań znajduje się mniej więcej w centrum miast-gospodarzy turnieju. Od Samary, Sarańska i Niżnego Nowogrodu dzieli go 300 km, a ponadto jest to również miasto, z którego najbliżej do najdalej wysuniętego na wschód ośrodka turnieju - Jekaterynburga. Oba miasta dzieli równo 720 km.

Kazań byłby idealny w przypadku gdyby Polska znalazła się w grupie C. Jako zespół losowany z pierwszego koszyka, będziemy wtedy rozgrywać mecze właśnie w Kazaniu i Jekaterynburgu, a ponadto w Moskwie.

Soczi na pierwszy rzut oka wydaje się być nieco gorzej skomunikowanie - od najbliższego Rostowa nad Donem dzieli je 400 km. Druga odległość to 680 km do Wołgogradu, a trzecia to już aż 1250 km do Sarańska. W tym przypadku Soczi nadawałoby się, co prawda może nie idealnie, gdyby Polska trafiła do grupy B - rozgrywałaby wtedy swoje mecze właśnie w Soczi i Sarańsku oraz w Moskwie.

Ale trzeba to wyraźnie przyznać - nawet w grupie B, Kazań byłby mocno dla Soczi konkurencyjny. Wypada o niebo lepiej pod względem komunikacyjnym także jeśli mowa o pozostałych grupach turnieju. Co wybierze Nawałka?

RH, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze