"Parada śmiechu" Kiełpina, Korona pewnie zgarnęła trzy punkty w meczu z Wisłą

Po dwutygodniowej przerwie w rozgrywkach spowodowanej meczami reprezentacyjnymi, w pierwszym spotkaniu 12. kolejki piłkarskiej ekstraklasy w Kielcach Korona zmierzyła się z Wisłą Płock. Ostatecznie gospodarze wykorzystali fatalną dyspozycję bramkarza płocczan i zwyciężyli 2:0.

Przed tym pojedynkiem ciężko było wskazać faworyta, ponieważ gospodarze wszystkie dotychczasowe zwycięstwa w lidze zanotowali na własnym stadionie, „Nafciarze” natomiast byli niepokonani w czterech ostatnich spotkaniach.

W wyjściowym składzie Korony, w porównaniu do wcześniejszych spotkań, pojawił się Krystian Miś zastępujący Kena Kallaste'a, który dopiero w czwartek wrócił ze zgrupowania reprezentacji Estonii. Od pierwszych minut zagrał Jacek Kiełb, którego zabrakło w ostatnim meczu z Pogonią Szczecin.

Od początku meczu przewagę w posiadaniu piłki mieli „Nafciarze” i to oni stworzyli pierwszą groźną sytuację. W czwartej minucie rzut wolny po faulu Krystiana Misia na Konradzie Michalaku wykonał Dominik Furman. Pomocnik Wisły idealnie dograł piłkę na piąty metr do Igora Łasickiego, ale uderzenie głową defensora Wisły wybronił bramkarz Korony.

Inicjatywa cały czas należała do gości, jednak u podopiecznych trenera Jerzego Brzęczka zawodziła skuteczność. Problemy z celnością miał Jose Kante, natomiast w sytuacji sam na sam z Michalakiem świetną interwencją popisał się Maciej Gostomski.

Mimo ciągłych ataków „Nafciarzy” to kielczanie w 29. minucie zdobyli bramkę, którą arbiter najpierw uznał, by po kilkudziesięciu sekundach ją anulować. Po konsultacji z sędzią VAR okazało się, że Elia Soriano gola zdobył ze spalonego.

Pod koniec pierwszej połowy, mimo ciągłego naporu gości, szczęście uśmiechnęło się do Korony. Po faulu na Soriano, rzut wolny z okolic 30. metra wykonał Mateusz Możdżeń, uderzając piłkę w okienko bramki Seweryna Kiełpina. Przy tym strzale nie popisał się golkiper Wisły, który próbując złapać futbolówkę, sam wbił ją do siatki.

Po przerwie podopieczni trenera Gino Letteriego zaczęli grać odważniej i coraz częściej dochodzili do sytuacji bramkowych. W 48. minucie, po szybkim rajdzie lewą stroną, w pole karne przedarł się Miś, jednak sam strzał nie był już precyzyjny i grę rzutem od bramki wznowił Kiełpin.

W 69. minucie goście powinni doprowadzić do wyrównania. Po błędzie kieleckiej obrony w sytuacji sam na sam z Gostomskim znalazł się Nico Varela, jednak pomocnik „Nafciarzy” nie potrafił pokonać dobrze dysponowanego w tym dniu bramkarza Korony.

O tym, że niewykorzystane okazje się mszczą goście przekonali się osiem minut później. Kiełb z rzutu rożnego dograł piłkę do Dejmka, który strącił ją w stronę bramki, a ta, ocierając się jeszcze o Jukicia, wpadła do siatki. Dla 21-letniego Bośniaka było to trzecie trafienie w barwach Korony.

W doliczonym czasie gry gospodarze mogli jeszcze podwyższyć wynik, ale dzięki dwóm interwencjom Kiełpina rezultat nie uległ już zmianie i spotkanie zakończyło się dwubramkowym zwycięstwem Korony.

Korona Kielce - Wisła Płock 2:0 (1:0)

Bramki: Możdżeń (45'), Jukic (79').

Korona Kielce: Maciej Gostomski - Bartosz Rymaniak, Adnan Kovacevic, Elhadji Pape Diaw, Krystian Miś (70. Łukasz Kosakiewicz) – Marcin Cebula, Jakub Żubrowski, Goran Cvijanovic (67. Radek Dejmek), Mateusz Możdżeń, Jacek Kiełb - Elia Soriano (78. Ivan Jukic).

Wisła Płock: Seweryn Kiełpin - Cezary Stefańczyk, Igor Łasicki, Bartłomiej Sielewski, Arkadiusz Reca - Konrad Michalak (69. Semir Stilic), Dominik Furman, Nico Varela (83. Mateusz Piątkowski), Damian Szymański (78. Kamil Biliński), Giorgi Merebaszwili - Jose Kante.

Żółte kartki: Kiełb, Żubrowski - Szymański, Sielewski, Kante, Łasicki.

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).