Rajdowe MP: Gabryś liderem po pierwszym odcinku na Śląsku

Moto
Rajdowe MP: Gabryś liderem po pierwszym odcinku na Śląsku
fot. PAP

Litwin Dominik Butvilas z pilotem Kamilem Hellerem (Skoda Fabia R5) byli najszybsi na pierwszym odcinku specjalnym Rajdu Śląska, ostatniej rundy mistrzostw Polski. OS o długości 1,3 km wyznaczono na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Litewsko-polska załoga uzyskała rewelacyjny czas 51,2 s, ale okazało się, że pomylili trasę i w sobotę wystartują z trzyminutową karą. W tej sytuacji liderem rajdu jest Zbigniew Gabryś.

Na drugiej pozycji plasuje się Miko Marczyk (Subaru Impreza STi) – strata 0,6 s, a na trzeciej Tomasz Kasperczyk (Ford Fiesta R5) – strata 0,6 s.

Walka toczy się o tytuł wicemistrza Polski, gdyż wcześniej tytuł po raz pierwszy w karierze zapewnił sobie Filip Nivette (Skoda Fabia R5), który dwa tygodnie temu wygrał Rajd Nadwiślański.

Walkę o tytuł wicemistrza stoczą Gabryś i Kasperczyk. W klasyfikacji tegorocznego sezonu Nivette zgromadził 120 pkt. Drugi aktualnie jest Kasperczyk – 69 pkt, a trzeci Gabryś – 66 pkt.

Trasa rajdu ma prawie 150 km odcinków specjalnych. W sobotę rywalizacja będzie się toczyć w południowej części województwa śląskiego. Zawodnicy będą mieli do pokonania próby Wyry (6,95 km), Ochaby (13,33 km), Miedźna (17,54 km), a także kończący pierwszy etap miejski odcinek w Mikołowie (1,9 km).

W niedzielę do przejechania jest 77,7 km odcinków specjalnych. Kierowcy dwukrotnie będą walczyli na OS-ach Bzie (18,98 km), Chybie (9,26 km) oraz Suszec (10,62 km). Drugi przejazd próby Suszec będzie stanowić Power Stage, na którym trzy najszybsze załogi zdobędą dodatkowe punkty do klasyfikacji mistrzostw.

Na mecie w Żorach pierwsza załoga pojawi się o godz. 17.40.

AŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze