Sampaoli: Vidal lubi pić i zupełnie tego nie kontroluje

Piłka nożna
Sampaoli: Vidal lubi pić i zupełnie tego nie kontroluje
fot. PAP

Jorge Sampaoli, selekcjoner Argentyny, wypowiedział się na temat reprezentacji Chile, która zawiodła i nie awansowała na przyszłoroczny mundial. Nie szczędził krytyki pod adresem niektórych zawodników, w tym Arturo Vidala.

Sampaoli już w 2015 roku, kiedy jeszcze sam był trenerem Chilijczyków, przewidział, że awans na mistrzostwa świata w Rosji będzie niezwykle trudny. Miało to być spowodowane niskim poziomem oraz sposobem prowadzenia się niektórych piłkarzy.

"Prorocze" wypowiedzi argentyńskiego szkoleniowca, których udzielił on w nieoficjalnej rozmowie dziennikarzom Radia "Agricultura", opublikował w czwartek dziennik Las Últimas Noticias.

- Awans na Mundial będzie bardzo trudny. Są piłkarze, którzy spuścili z tonu. Edu (Eduardo Vargas - przyp.) ze zgrupowania na zgrupowanie jest coraz gorszy. Mati (Matias Fernandez - przyp.) nie jest na poziomie, którego wymaga reprezentacja. Pinilla myśli tylko o imprezach. Żaden z nich nie nadaje się do gry w eliminacjach - miał wtedy powiedzieć Sampaoli.

Najbardziej dostało się Arturo Vidalowi - To przypadek dla lekarzy specjalistów. Lubi pić i zupełnie tego nie kontroluje. Kiedy wracaliśmy samolotem z Limy, zapytał mnie czy może otworzyć piwo, które kupił na lotnisku. Zabroniłem mu, bo na lotnisku mieli nas witać działacze. Po czym on i kilku innych otworzyli butelkę whisky...- dodał.

Trener wypowiedział się też o dwóch innych gwiazdach reprezentacji.

 

- Świeci oczami i "daje twarz" ale rządzą ci  z "Bandy Pitillo" ....to oni są liderami w drużynie - podsumował kapitana Chilijczyków, Claudio Bravo. Jak donoszą lokalne media do "bandy" mieli należeć Gonzalo Jara, Arturo Vidal, Jean Beausejour, Jorge Valdivia y Mauricio Pinilla.

 

- Alexis Sanchez często schodził na śniadanie w słuchawkach, siadał gdzieś z boku i z nikim nie rozmawiał - krytykował piłkarza Arsenalu Argentyńczyk.

Słowa Sampaoliego potwierdza niejako post, jaki na swoim Instagramie opublikowała ostatnio Carla Pardo, żona Claudio Bravo.

 

no, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze